День матері в Україні 2025 / ua.depositphotos.com

День матері - ніжне й улюблене свято в усьому світі. У цю дату кажуть "Спасибі" найдорожчим людям на землі - мамам. Про зворушливу, хоча й сумну історію маминого свята, коли День матері в Україні цього року і як його відзначати, розповідаємо нижче.

День матері та його історія

Мама - найголовніша людина в житті будь-кого. Завдяки мамі ми з'являємося на світ, саме вона піклується про нас, ростить, допомагає, радить і втішає. Іноді з мамою буває непросто, але без неї - куди важче. Мама любить нас такими, якими ми є, просто за те, що ми є, і пишається кожною хвилиною нашого життя - у сотні разів більше за нас самих.

Щоб подякувати мамі за все можливе (а часом і неможливе), що вона робить для нас, привід не потрібен. Але все-таки у світі є свято, яке присвячене матерям.

Відео дня

Історія появи цього дня досить сумна. Ідея заснувати День матері належить американці Анні Джервіс зі штату Філадельфія. Так вийшло, що вона рано залишилася без мами і задумалася про те, щоб на згадку про неї встановити якусь дату.

У 1907 році Анна почала писати звернення і листи в держструктури і впливовим людям, оббивала пороги організацій, щоб просунути свою ініціативу. І за три роки їй це вдалося: штат Вірджинія підтримав ідеї і встановив День матері в другу неділю травня. Ще через 4 роки тодішній президент США Вудро Вільсон зробив це свято офіційним у всій країні.

Святкування підхопили й інші країни світу - так з'явився Міжнародний день матері.

Якого числа День матері святкують в Україні

У маминого дня в Україні немає фіксованої дати - його, як і Міжнародний день матері, відзначають у другу неділю травня.

День матері в Європі в деяких країнах також святкують у цю дату - наприклад, у Німеччині, Італії, Греції, Бельгії, Данії, Естонії, Латвії, Фінляндії та інших.

У 2025-му році День матері припадає на 11 травня.

День матері - традиції дати

Будь-яких усталених звичаїв у свята немає. Як уже говорили, в цю дату заведено дякувати мамам і вагітним жінкам - майбутнім мамам. Хтось дарує подарунки, йде в гості, щоб поспілкуватися, або ж просто говорить телефоном "Дякую" і "Бережи себе".

Ті, хто втратив своїх матусь, приходять із квітами та свічками на їхні могили, щоб вшанувати пам'ять.

У деяких країнах свято має свої звичаї:

  • в Австралії цього дня мамам обов'язково дарують хризантеми;
  • у Японії - гвоздики, а також готують страви для мам;
  • у Мексиці, де День матері відзначають 10 травня, - вранці співають для мам спеціальну пісню, іноді для цього навіть запрошують оркестр;
  • у Великій Британії Материнську неділю відзначають у четверту неділю Великого посту - мамам дарують нарциси, а також готують для них традиційний фруктовий пиріг.

Якогось особливого і дорогого подарунка мами не чекають, їх можна потішити, приміром, квітами або навіть однією квіточкою, малюнком або саморобною листівкою від онуків, домашнім тортом або парфумами. Пам'ятайте, що головне для мами - не подарунок, а ваша увага і теплі слова.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, які будуть свята в травні 2025 року в Україні - що відзначаємо і коли відпочиваємо.

Вас також можуть зацікавити новини: