
Білокрилка на капусті - один із найбільш злісних шкідників, який може зіпсувати десятки качанів. Крихітні білі метелики та сотні їхніх личинок висмоктують сік з овоча та заражають хвороби, що зрештою призводить до скручування, пожовтіння та засихання листків.
Ми дали поради для фермерів, яким надокучає білокрилка - як боротися з нею хімічними засобами. На це питання ексклюзивно для УНІАН відповів експерт з аграрних питань, голова спілки "УКРСАДВИНПРОМ" Володимир Печко.
Завелася білокрилка на капусті - як позбутися
За словами фахівця, позбутися шкідника на різних культурах найкраще допомагають інсектициди. Він радить використовувати Теппекі від білокрилки - препарат, ефективний як проти личинок шкідників, так і проти дорослих комах, і коштує всього від 30 до 100 гривень.
Обробку рослин проводять шляхом обприскування розчином препарату. Важливо обробити і важкодоступні місця рослини, такі як скручене листя.
Дачникам слід дотримуватися рекомендованих норм витрати засобу та інтервалів між обробками. У різних виробників вони можуть бути різними - зазвичай така інформація зазначена на упаковці.
Ще для боротьби з білокрилкою використовують інсектицид Трансформ. Він забезпечує тривалий захист рослин від сисних шкідників, в середньому - 10-14 днів.
Чого боїться білокрилка з народних засобів
Експерт радить знищувати шкідника саме хімічними засобами. Але якщо ви з якихось причин не хочете їх застосовувати, УНІАН рекомендує покластися на народні засоби:
- Часниковий розчин - 200 грамів зубчиків пропустити через м’ясорубку, залити 1 л гарячої води та настоювати 3 дні. Потім процідити, розвести такою ж кількістю води та полити рослини під корінь.
- Йодно-мильний розчин. Змішати 10 л води, 2 чайні ложки йоду і 3 столові ложки мийного засобу для посуду.
- Нашатирний розчин. У відрі води розчинити столову ложку нашатирного спирту.
Прибрати білокрилку також можна механічним способом - обтрусити листя або змити комах водою зі шлангом. Але в такому разі вони можуть швидко повернутися.

Володимир Печко - голова громадської спілки «УКРСАДВИНПРОМ», що об'єднує понад 280 підприємств садівництва, ягідництва, виноградарства, виноробства, горіхівництва та переробки. Під його керівництвом організація активно працює над підтримкою профільних галузей, просуванням українського виноробства на міжнародному рівні та відкриває світу садівничу й виноробну Україну.
Має багаторічний досвід у сфері сільського господарства, зокрема - у розробці стратегій розвитку агросектору, залученні інвестицій, співпраці з урядом, донорами, профільними асоціаціями та агровиробниками.
Є ініціатором та учасником численних аграрних форумів, виставок, дегустацій і міжнародних подій, що презентують Україну як сучасну європейську державу.