Хрестоцвітна блішка - боротьба зі шкідником народними методами / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Хрестоцвітна блішка на капусті, редисці, редьці, хроні та інших городніх рослинах - явище часте. І неприємне: за короткий термін ці маленькі "нешкідливі" жучки можуть знищити мало не весь урожай. Тому з ними потрібно боротися - радимо озброїтися сапою і кількома хитрощами з бабусиного блокнота.

Який вигляд має хрестоцвітна блішка і чим вона небезпечна

Хрестоцвітні блішки - це малесенькі жучки близько 3 мм завдовжки. Вони можуть бути різного забарвлення - смугасті, сині, зелені, з металічним блиском та інші - але у своїй більшості чорні. Їхня відмінна риса - вони високо стрибають, часом на кілька метрів, тому їх і прозвали блішками.

Чим вони небезпечні? Щойно на вулиці починає теплішати - температура прогрівається до +15 і вище - блішки починають активно поїдати зелень на городі або ж бутони квітів у саду. Вони вигризають на листках отвори, листки стають дірявими, внаслідок чого рослина гине. Не відстають і личинки цих жуків: вони під'їдають коріння. І, як можна здогадатися з назви, найбільше люблять блішки на городі хрестоцвіті культури (в тому числі й бур'яни). Розмножується блішка дуже швидко, тому з нею доводиться постійно боротися.

Відео дня

Хрестоцвітна блішка - як боротися зі шкідником

Оскільки поїдає блішка не тільки культурні посадки, а й хрестоцвіті бур'яни, то боротися насамперед потрібно з ними, а також використовувати інші заходи:

  • регулярно сапайте та видаляйте з ділянки дику гірчицю, грицики, дику редьку тощо;
  • накривайте розсаду і сходи спанбондом або іншим укривним матеріалом - блішці буде важко проникнути крізь нього, а ще він захистить від можливого похолодання;
  • посадіть поруч з улюбленим "частуванням" блішок рослини-фітонциди - наприклад, часник, календулу, помідори, картоплю, коріандр (кінзу), кмин, чорнобривці, настурцію;
  • зробіть обпилення - змішайте попіл і тютюновий пил або попіл і гашене вапно в пропорції 1:1 і обпиліть листя рослин;
  • регулярно поливайте посадки - блішка хрестоцвітна не любить "купатися", а також рихліть землю.

Також важливо перекопувати або переорювати город саме восени - шкідник, потрапивши на поверхню з верхнього шару ґрунту, загине від холоду.

Можна використовувати проти хрестоцвітної блішки і такі народні рецепти:

  • розчин оцту - розвести 1 склянку оцту 9% у 10 л води й обприскати рослини;
  • часник + листя (пасинки) помідорів - узяти по 1 склянці кожного інгредієнту, пропустити через м'ясорубку, а потім розвести в 10 л теплої води, процідити і додати до розчину 1 ст. л. мила (можна рідкого);
  • відвар картоплі - залити 4 кг картопляного бадилля 10 л води і прокип'ятити протягом 15 хвилин, дати охолонути, процідити і розвести водою 1:1.

Обприскувати посадки краще ввечері.

Якщо жуків дуже багато, то, можливо, тоді вже потрібно вдаватися до хімічних препаратів, але спершу краще все-таки постаратися перемогти блішку без "хімії".

Раніше ми розповідали, як врятувати врожай, якщо на городі картопля замерзла - що робити в цьому випадку. 

Вас также могут заинтересовать новости: