У першій половині жовтня не буде значного похолодання / ua.depositphotos.com

У жовтні на всій території України збережеться тепла погода: температура повітря триматиметься на рівні +13°...+ 14° і тільки в останні дні місяця опуститься до +7°...+8°.

Про це повідомив народний синоптик Леонід Горбань, пише Обозреватель.

Читайте такожЦиклон принесе в Україну сильні зливи-синоптик

Найбільше дощів очікується на півдні країни, а найменше – на сході. При цьому він зазначив, що на заході, особливо в гірських регіонах, ймовірні погодні сюрпризи.

"На півдні дощі, що почалися 29-30 вересня, триватимуть і 1-2 жовтня. Також в цьому регіоні опади очікуються 8-10 жовтня, а потім ще в 16-18 і 27-28 числах місяця. 1-4 жовтня температура повітря становитиме + 19°...+ 22°, 6-7 числа трохи знизиться – до +16°...+ 17° - і в таких межах протримається до 17-18 жовтня", - розповів синоптик.

Похолодання очікується 19 жовтня – до +14°...+16°. Тільки в самому кінці місяця, 29-31 жовтня, температура впаде до +11°...+12°. Вночі 6-7 жовтня на півдні буде +8°...+ 9°, а з 20-21 числа – +3°...+ 5°", - додав він.

За словами Горбаня, в центральній Україні перша половина місяця буде такою ж теплою, як на півдні.

"Починаючи з 8 жовтня, температура повітря в центрі триматиметься в межах +16°...+ 17°, а в 20-х числах трохи опуститься – до +12°...+13°. В останні 3-4 дні жовтня температура становитиме +8°...+9°. Дощі в цьому регіоні очікуються приблизно в ті ж дати, що і на півдні, але зі зрушенням в один-два дні", - спрогнозував він.

Що стосується сходу, то Горбань зазначив, що в цій частині України до 8-10 жовтня температура буде приблизно на рівні показників півдня. З іншого боку, в зазначеному регіоні пройде набагато менше дощів: рясні опади очікуються на початку і кінці місяця, а в інший час – тільки місцями і на рівні не більше 0,5-0,8 мм.

Синоптик уточнив, що на крайньому сході, в гірських районах заходу і на Прикарпатті, погода може кардинально відрізнятися від решти території свого регіону. У цих окремих зонах вірогідні перепади - від значних температурних коливань до рясних опадів.

"У першій половині жовтня по всій території України не варто очікувати значного похолодання", - прокоментував директор Укргідрометцентру Микола Кульбіда.

Перший сніг в Україні: прогноз від народного синоптика Леоніда Горбаня

Горбань каже, що кінець жовтня очікується майже зимовим: з 26-27 жовтня температура впаде до 0° і почнуться дощі. А 29-31 жовтня очікуються нічні заморозки до -3°...-5°. В окремих регіонах, насамперед на півночі і сході країни, можливі дощі зі снігом і невеликий мокрий сніг.

"Наприкінці жовтня можуть бути заморозки, але на початку місяця після невеликих дощів чекаємо 10 днів нежаркої, але сухої і приємної погоди", - підсумував синоптик.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram