этот материал доступен на русском

Автокефалія української церкви ставить хрест на неоімперському проекті Кремля – архієпископ

08:59, 21 жовтня 2018
Політика
2811 0
Єдина українська церква заважає Кремлю відновлювати імперію / Ілюстрація REUTERS

Утвердження єдиної автокефальної помісної церкви в Україні ставить хрест на можливості РФ реалізувати неоімперський проект так само, як утвердження незалежної української держави не дозволяє реанімувати Російську імперію.

Читайте такожСкасовано дію синодального листа 1686 року, який підпорядковував Київську митрополію Московському патріархату

Про це під час чату на «Главреді» розповів архієпископ Чернігівський та Ніжинський, секретар Священного Синоду Української православної церкви Київського патріархату Євстратій (Зоря).

На його думку, в Москві, вірогідно, сподіваються, що зможуть відновити імперію, але час імперій минув, і здійснити ці плани не вдасться.

"Тільки на одному прикладі того, що з приводу автокефалії Української церкви Путін скликав засідання Ради безпеки Росії..., переконуємося, що з російської сторони держава не лише не відокремлена від церковних питань, а навпаки — тісно у них залучена, більш того, втручається у них і направляє їх, даючи відповідні вказівки Московській патріархії", — зазначив архієпископ.

За словами Євстратія, якщо в самій Україні ніхто не буде давати привід "захищати православних", то Кремль не матиме правдоподібного обґрунтування для посилення агресії проти України.

"Тому наше спільне завдання — протистояти провокаціям, не допускати насильства у питаннях віри, зробити все необхідне для того, щоб люди мали можливість усвідомлено і добровільно зробити свій вибір на користь української церкви або, хто цього бажає, залишитися в складі російської церкви", — уклав він.

Як повідомляв УНІАН, більше половини українців підтримують автокефалію української церкви.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter