этот материал доступен на русском

Суд зобов’язав НАБУ відкрити справу проти Луценка щодо можливого зловживання владою

11:50, 15 серпня 2019
Політика
1367 0
Суд Києва зобов'язав НАБУ відкрити справу проти Луценка / фото УНІАН

Солом`янський районний суд міста Києва зобов’язав Національне антикорупційне бюро відкрити кримінальне провадження щодо можливого зловживання владою або службовим становищем генеральним прокурором України Юрієм Луценком.

Як свідчать дані Єдиного реєстру судових рішень, відповідну ухвалу від 5 серпня виніс слідчий суддя Максим Вишняк, розглянувши скаргу на бездіяльність директора НАБУ, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальні правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Заявник 13 жовтня 2018 року звернувся до голови Верховної Ради України Андрія Парубія про вчинення генеральним прокурором Юрієм Луценко кримінального правопорушення, передбаченого ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) КК України.

Читайте такожЗеленський назвав ім'я кандидата на посаду глави ГПУ

1 лютого 2019 року вказане звернення надійшло до НАБУ з Комітету Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції (вх. № 002/2600-01 від 01.02.2019р.). Проте відомості про вчинене кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань не внесені.

Заявник просив скасувати рішення директора НАБУ про відмову виконати вимоги ст. 214 КПК України при отриманні заяви/повідомлення про кримінальне правопорушення та зобов`язати директора НАБУ внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань вказані ним відомості.

Крім того, вказується, що сторони справи не з’явилися до суду на розгляд клопотання, надіславши письмові пояснення.

Згідно з матеріалами, суд ухвалив скаргу заявника на бездіяльність директора НАБУ, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальні правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, задовольнити частково.

«Зобов`язати службову особу Національного антикорупційного бюро України, до компетенції якої входить внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань, не пізніше 24 годин після отримання копії ухвали, внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про кримінальні правопорушення, зазначені у поданому ОСОБА_1 зверненні № 40 від 13.10.2018р. (заяві про кримінальні правопорушення), яке надійшло до Національного антикорупційного бюро України (вх. № 002/2600-01 від 01.02.2019р.)», - йдеться в ухвалі.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter