Рада ухвалила постанову про дострокове припинення повноважень всього складу ЦВК / фото УНІАН

Громадянська мережа ОПОРА закликає президента Володимира Зеленського та Верховну Раду забезпечити прозорий процес подання кандидатур до нового складу Центральної виборчої комісії.

Про це у переданій УНІАН заяві мережі.

Зазначається, що напередодні голосування ОПОРА заявила про відсутність переконливих підстав для застосування президентом та парламентом статті 31-1 закону “Про Центральну виборчу комісію”, яка передбачає можливість дострокового припинення повноважень усього складу ЦВК.

Організація закликає депутатські фракції та групи забезпечити прозорий та інклюзивний процес подання президенту пропозицій щодо кандидатур на посади ЦВК, а також гарантувати врахування пропозицій усіх без винятку фракцій та груп у новому складі Центрвиборчкому на засадах абсолютної або пропорційної рівності.

В ОПОРІ зазначають, що такий підхід відповідає загальновизнаним демократичним стандартам формування складу вищих органів адміністрування виборів і повинен забезпечити професійну збалансованість Комісії, а також довіру до її майбутньої діяльності.

Представники організації також просять президента та Верховну Раду публічно взяти на себе зобов’язання щодо вдосконалення законодавства про ЦВК, в тому числі в частині призначення та припинення повноважень.

"Необхідно скасувати положення Закону ("Про Центральну виборчу комісію" - УНІАН) про можливість дострокового припинення повноважень усього складу ЦВК, забезпечити належну деталізацію консультацій між президентом України та парламентом щодо кандидатур на посади членів ЦВК, гарантувати на законодавчому рівні врахування пропозицій усіх депутатських фракцій та груп. Також важливо врегулювати особливості припинення повноважень членів ЦВК у разі завершення терміну їхніх повноважень", - йдеться в заяві.

На думку експертів ОПОРИ, у разі подальшої бездіяльності парламенту та президента щодо удосконалення законодавства про ЦВК, країну із великою ймовірністю чекатимуть нові політичні відставки її членів.

Читайте такожУ "Слузі народу" розповіли про 35 кандидатів до ЦВК

Як повідомляв УНІАН, сьогодні, 13 вересня, Верховна Рада ухвалила постанову про дострокове припинення повноважень всього складу ЦВК.

Згідно з законодавством, депутатські фракції не пізніше наступного дня після дострокового припинення повноважень всього складу Комісії подають президенту пропозиції щодо персонального складу ЦВК. На підставі цих пропозицій глава держави протягом трьох днів вносить до Верховної Ради подання щодо персонального складу Комісії.

Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, на даний час у фракції є 35 осіб, з яких вони обиратимуть свої кандидатури до майбутнього складу Центрвиборчкому.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram