этот материал доступен на русском

Телескоп Hubble зробив фото "однорукої" галактики

15:34, 23 березня 2020
Наука та IT
2514 0
Галактику відкрив 9 квітня 1787 року Вільям Гершель / фото ESA/Hubble & NASA, I. Karachentsev

Від інших подібних об'єктів вона відрізняється наявністю тільки одного спірального рукава, який обертається навколо центру галактики, передає dt.ua.

Галактику відкрив 9 квітня 1787 року Вільям Гершель. Всього за рік до свого відкриття астроном припустив, що "туманні" об'єкти, які астрономи спостерігали в нічному небі, можуть бути скупченнями зірок, які розташовані далі, ніж окремі легко помітні світила.

Читайте такожТелескоп Hubble зробив галактики "з розкритими обіймами"

NGC 4618 розташовується на відстані 121 мільйона світлових років від Землі в сузір'ї Гончих Псів, її діаметр складає приблизно третину діаметра Чумацького Шляху. Разом зі своєю сусідкою, NGC 4625, об'єкт складає галактичну пару, що взаємодіє. Це означає, що дві галактики знаходяться настільки близько, що гравітаційно впливають одна на одну. В результаті вони можуть злитися і утворити єдину структуру.

Нагадаємо, раніше вчені з допомогою телескопа Hubble отримали знімок ESO 495-21 - крихітної галактики з "великим серцем". Галактика займає всього три тисячі світлових років в поперечнику, але активно виробляє нові зірки.

Телескоп Hubble був виведений на орбіту 24 квітня 1990 року екіпажем корабля багаторазового використання Discovery і відтоді передав на Землю мільйони унікальних знімків, які значно розширили уявлення вчених про будову і походження Всесвіту. За чверть століття апарат провів 1,2 мільйона цільових спостережень за 38 тисячами космічних об'єктів, на підставі яких було підготовлено близько 13 тисяч наукових праць. За словами експертів, "це робить його одним з найбільш ефективних наукових інструментів в історії".

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter