'Не електронний кабінет': адвокат вказав важливий нюанс Резерв+

Станом на сьогодні застосунок для військовозобов'язаних українців Резерв+ не є електронним кабінетом.

Як пояснив в інтерв'ю "Суспільному" адвокат Ярослав Жукровський, що Постанова Кабміну №559 від 16 травня 2024 року передбачила, що військово-обліковий документ може бути паперовим. З 18 травня не мають видавати військові квитки у вигляді книжечки. Ця ж постанова визначила електронний військово-обліковий документ.

"Чи є Резерв+ електронним кабінетом? Станом на сьогодні – ні. Але з часом, коли такий кабінет буде, електронний документ та паперовий матимуть однакову юридичну силу. Це так само як в "Дії" є паспорт", - пояснив адвокат.

Відео дня

Також Жукровський зазначив, що він-код, який вклеюється у військовий квиток, - це набір чисел, які ідентифікують людину в єдиному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

"Якщо він вклеєний, то це означає, що інформація про нього є в єдиному реєстрі. Вклеювати почали недавно, тому й виник ажіотаж. Якщо військовозобов’язаний не має такого штрих-коду, то він порушує правила військового обліку. Тоді його запрошують проїхати у ТЦК, щоби уточнити та оновити свої дані", - каже він.

Разом з тим, адвокат зауважив, що досі не бачив жодного працівника ТЦК зі сканером, який би мав зчитувати вищезгаданий штрих-код.

Останні новини по мобілізацію - це варто прочитати

Спікер Міноборони України Дмитро Лазуткін розповів, що станом на 6 червня свої дані в застосунку "Резерв+" оновили лише 15% військовозобов'язаних громадян, це близько 1 млн 412 тисяч. 

"Завантажили його, до слова, значно більше людей. Ми очікуємо, що вони скористаються цим застосунком, але трохи пізніше. Ми знаємо, що напочатку були певні технічні питання, однак зараз ця процедура займає кілька хвилин. За стільки можна уточнити своє місце проживання, номер телефону та електронну пошту і таким чином виконати норму закону", – розповів Лазуткін.

Також Істомін розповів, що буде, якщо не оновити дані за 60 днів. За його словами, якщо військовослужбовці ТЦК та СП під час перевірки військово-облікових документів з'ясують, що громадянин ніяким чином не уточнив свої персональні дані, то найімовірніше, йому вручать повістку. 

Вас також можуть зацікавити новини: