этот материал доступен на русском

"ЛНР" передала Україні 54 ув'язнених

13:37, 12 вересня 2019
Війна
821 0
Одного ув'язненого сьогодні ж буде звільнено через закінчення терміну  / фото: Денісова/Facebook

Cьогодні на підконтрольну Україні територію було передано ще 54 засуджених, які відбували покарання на окупованій частині Луганської області.

Про це уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила у Facebook.

«Сьогодні на мосту біля міста Щастя всьоме відбулась передача засуджених громадян України, які перебували в пенітенціарних установах на момент окупації частини Луганської області», - заявила вона.

Читайте такожВизволеним українським бранцям Кремля виплатять по 100 тисяч гривень

За словами Денісової, під час передачі від представників так званої «ЛНР» отримано 54 особи. «Серед них наймолодшому – 26 років, а найстаршому – 61 рік. Ці засуджені проживали на території Луганської, Донецької, Харківської, Запорізької та Кіровоградської областей та в Києві», - написала омбудсмен.

Вона зауважила, що одразу після проходження всіх необхідних процедур одну особу сьогодні ж буде звільнено у зв’язку із закінченням строку відбування покарання.

Денісова додала, що Україні було передано 10 кримінальних справ, за якими засуджені зможуть звернутися до судових органів в порядку апеляції або касації. Право цих громадян на вільний доступ до правосуддя буде відновлено.

Починаючи з грудня 2018 року до сьогодні з окупованої частини Луганщини було отримано 373 засуджених громадянина України, а з Донецької області – 13, з них 105 осіб звільнено.

«Робота в даному напрямку продовжується та перебуває під особистим контролем президента України Володимира Зеленського», - резюмувала Денісова.

Як повідомляв УНІАН, 24 липня відбулася передача 64 засуджених, які відбували покарання в місцях позбавлення волі на тимчасово непідконтрольній території Луганської області.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter