Зеленський сказав, скільки Україні потрібно F-16 / колаж УНІАН, фото Getty Images, УНІАН

Україні необхідно щонайменше 128 винищувачів F-16, щоб ефективно протистояти Росії в небі. Таку заяву зробив президент України Володимир Зеленський під час інтерв'ю в Інституті Рональда Рейгана в США.

Президент підкреслив, що Україна постійно чекає на винищувачі від своїх партнерів.

"Знаєте, ми постійно чекаємо. Як моя мама чекала мене після школи, але я постійно знаходив причини прийти пізніше. Але це серйозніше, набагато серйозніше", - зазначив глава держави.

Відео дня

При цьому він фактично констатував, що кількість обіцяних Україні F-16 союзниками на сьогоднішній день не зможе кардинально змінити ситуацію на фронті.

"Проблема з F-16 полягає в кількості та датах їхнього прибуття... Росія щодня використовує 300 літаків в операціях проти України, - сказав він. - У нас було рішення про 10-20, але навіть якщо їх буде 50 - це ніщо".

За словами Зеленського, Україна потребує повітряного флоту.

"У них - 300 бортів, а нам потрібно 128. Ці цифри є в наших союзників. Тому до моменту, поки в нас не буде цієї кількості літаків, ми не зможемо стати рівними з ними (з росіянами - УНІАН) у небі, це буде складно", - додав президент.

F-16 для України - актуальне

Нагадаємо, днями міністр оборони Нідерландів Рубен Брекельманс заявив, що Україна і Нідерланди роблять важливі кроки для того, щоб літаки F-16 почали працювати на фронті якомога швидше.

За його словами, зараз сторони вже обговорили основні технічні аспекти.

"Ми обговорили всі технічні умови, необхідні для того, щоб ці F-16 могли літати тут, і в цьому напрямку робляться важливі кроки", - сказав Брекельманс.

Вас також можуть зацікавити новини: