Заступник директора компанії з виробництва засобів РЕБ Анатолій Храпчинський заявив, що більшість інфраструктури, пілоти та інженерний склад вже готові до отримання літаків F-16 і експлуатації їх на територію України.
На його думку, українській дипломатії потрібно більш активно включатися і спілкуватися щодо отримання F-16.
"Літаки будуть гідною відсіччю для російського авіапрому. Сучасні російські літаки швидко зазнають втрат, подібно до радянських Су-25. Тому росіяни можуть публічно намагатися лякати, що ніби вони готові до зустрічі. Думаю, до повітряних прямих боїв не дійде. РФ насправді не має що протиставити, бо суттєво постраждала в питаннях авіоніки. РФ не має жодного літака 5-го покоління. Літак Су-57, який вони позиціюють як літак 5-го покоління, насправді відноситься до 4+ покоління. Всі інші літаки, такі як Су-35, Су-30 та Су-34, також є класичними літаками 4-го покоління", - заявив він в етері Еспресо.
Експерт стверджує, що у РФ є проблема з отримання певних технологій, які б дозволили осучаснити двигуни до літаків.
"Раніше Росія активно співпрацювала з Францією та США, щоб отримати певні технології. Через санкції ця співпраця припинилася. Тепер РФ стикається з труднощами отримання нових технологій для модернізації двигунів. Наприклад, двигун на літаку Су-57 розроблений ще в радянські часи", - пояснив Храпчинський.
Винищувачі F-16 для України - деталі
Україна та Нідерланди роблять важливі кроки для того, щоб літаки F-16 почали працювати на фронті якнайшвидше. Втім, терміни прибуття винищувачів не розкриватимуть.
Про це заявив міністр оборони Нідерландів Рубен Брекельманс. За його словами, наразі сторони вже обговорили основні технічні аспекти.
"Ми обговорили всі технічні умови, необхідні для того, щоб ці F-16 могли літати тут, і в цьому напрямку робляться важливі кроки", - сказав він.