Відомо, що російський "Ланцет" складно збити за допомогою FPV-дрона / фото wikipedia.org

Збиття російського "Ланцета" FPV-дроном є більше винятком, ніж закономірністю, адже в таких випадках важлива майстерність та вдача оператора. Про це заявив головний редактор Defence Express Олег Катков в ефірі "Еспресо".

"У будь-якому випадку не йдеться про те, що це абсолютно масовий такий випадок, тут виключення, яке взагалі стало першим задокументованим, коли за допомогою FPV-дрона уражається Lancet. Офіційно Україна використовує дрони для того, щоб проводити моніторинг повітряного простору і відшукувати ворожі розвідувальні БпЛА, й там якраз був зафіксований спочатку розвідник типу Zala. А Zala і Lancet зазвичай працюють дуже щільно, тобто один вказує на цілі для іншого. Вочевидь вже на цьому етапі почалась діяльність стосовно підняття дронів для перехоплення Zala, але з'явився у небі Lancet", - зауважив експерт.

Також він розповів, що перехоплення "Ланцета" сталося на зустрічних швидкостях. Це означає, що "Ланцет" летів зі швидкістю понад сотню кілометрів, тому в оператора FPV-дрона було обмаль часу, аби вийти на ту точку, де їхні траєкторії зійдуться. 

Відео дня

"Це дійсно, по-перше, говорить про виключну майстерність оператора. Як ми бачили, він уразив "Ланцет", уламки якого були знайдені. З одного боку є чудовий доказ того, що такі перехоплення можливі й також є доволі логічний висновок, що в умовах, коли перехоплення напряму залежить від таких речей, як все ж таки вдача, плюс виключно майстерність оператора, злагодженість, бо треба знати й отримати точну вказівку - звідки, яка ціль летить, який в неї курс, яка висота, швидкість, підгадати момент", - підкреслив Катков.

За його словами, все може стати простіше, якщо використовувати сучасні технології, до прикладу, машинний зір. 

"Усе це можна спростити, якщо ми будемо говорити про використання сучасних технологій на кшталт машинного зору, коли дрон вже може самостійно виявити ціль на небі й це чудовий варіант, оператор буде лише приймати рішення щодо знищення, а вже комп'ютер обраховувати точку зустрічі", - підсумував військовий експерт. 

Знищення російської техніки - останні новини

Раніше військово-політичний оглядач Олександр Коваленко заявив, що українські військові перейшли до систематичного знищення ворожих систем ППО, які знаходяться у тимчасово окупованому Криму.

 "Усе це означає підготовку більш ефективного застосування дозвукового крилатого ракетного озброєння, а також створення умов, щоб будь-яку російську ядерну загрозу було нівельовано в зародку", - підкреслив він.

Також стало відомо, що на півдні країни, а саме на Придніпровському та Оріхівському напрямках ЗСУ знищили ворожий "Панцир" та два "Гради". Крім того, наші воїни ліквідували 5 спостережних пунктів армії РФ. 

Вас також можуть зацікавити новини: