ЗСУ атакують ворожу систему ППО в окупованому Криму / фото Радіо Свобода

Сили оборони України вийшли на системність у знищенні ППО окупантів у Криму, яка говорить не про локальний, а глобальний масштаб.

Як зазначив військово-політичний оглядач Олександр Коваленко, удари тепер наносяться по об'єктах ворога на окупованій частині Донецької та Луганської областей і безпосередньо на території РФ. "Усе це означає підготовку більш ефективного застосування дозвукового крилатого ракетного озброєння, а також створення умов, щоб будь-яку російську ядерну загрозу було нівельовано в зародку", - зазначив аналітик.

Коваленко сказав, що точно сказати, скільки було знищено російських радіолокаційних станцій з квітня - складно. "Удари по аеродромах поблизу Севастополя ("Бельбек") і в Джанкої, де успішно горіли 91Н6Е і 92Н2Е, були першим етапом - такою собі розвідкою боєм, після якої почалася справжня різанина російських РЛС", - зазначив він.

Відео дня

Коваленко повідомив, що СБУ і Головне управління розвідки Міноборони знищили радіолокаційну станцію Небо-У (що не тільки знизило огляд росіянам українського неба на висотах понад 10 км, а й осліпило С-400, які працюють у цьому напрямку), а потім РЛС бойового режиму 48Я6-К1 "Підліт-К1"", - пояснив експерт.

Коваленко акцентував, що в червні ареал ударів розширився на територію РФ, зокрема, на Бєлгородську область.

"Але справжньою вишенькою цих ударів варто вважати наліт дронів-камікадзе на загоризонтну радіолокаційну станцію "Воронеж-ДМ" (у Краснодарському краї), яка входить до системи попередження про ракетний напад для виявлення факту пуску міжконтинентальних балістичних ядерних ракет. При цьому важливим моментом у цьому ударі було те, що дрон-камікадзе не був перехоплений російськими засобами ППО", - зазначив Коваленко.

"Низька ефективність ППО на території країни-агресора зумовлена високими втратами в зоні бойових дій в Україні. На третій рік війни російські окупаційні війська не лише втратили на території нашої країни сотні одиниць комплексів ППО малого та середнього радіусу дії, а й постійно змушені їх компенсувати в зоні бойових дій. Найшвидший і найпростіший спосіб - перекинути з РФ на тимчасово окуповані території України", - вважає Коваленко.

Аналітик зазначив, що щомісяця окупанти змушені компенсувати до 40 засобів протиповітряної оборони, а ВПК РФ не видає такої кількості цієї продукції щомісяця. "Це призвело до дисбалансу присутніх у Росії засобів малого і середнього радіусу дії з мінімальними потребами захисту повітряного простору", - констатував Коваленко.

Війна в Україні: новини

Російські війська знову пішли в наступ на кількох напрямках і розширюють плацдарм навколо Очеретиного, захоплено село Новоолександрівка. Наприкінці квітня російські війська здійснили прорив на північний захід від Авдіївки, пройшовши 3 км углиб позицій ЗСУ до селища Очеретине. Відтоді вони розширюють утворений плацдарм, захоплюючи навколишні села.

Вас також можуть зацікавити новини: