этот материал доступен на русском

Die Welt: Росія слабка, але Путіну вдається «тягатися» із Заходом з однієї причини

15:36, 08 липня 2019
Світ
1508 0
Ілюстрація / REUTERS

Як така держава як Росія, яка володіє найбільшою територією у світі, але ледве дотягує в економічних показниках до Італії, взагалі може все більше підривати й тиснути на демократичний Захід? Адже останній має сильну економічну і технологічну перевагу. Однак, Москві, попри це, все одно вдається розхитувати глобальний порядок, який значною мірою визначають західні цінності. Як таке могло статися?

Як пише Die Welt, навряд чи причина у вдаваній «силі» російського уряду при Володимирі Путіні. І великий ядерний арсенал, яким можна залякувати інших, тут ні до чого. Винна, швидше за все, безпорадність самого Заходу в питанні, як розібратися з таким російським викликом.

Читайте такожWall Street Journal: Рада Європи існує не для задобрювання диктатора в Росії

Американський політолог і експерт з питань Росії Ангела Стент детально описує у своїй новій книзі те, як Москва перетворилася на запеклого ворога Заходу в глобальній політиці. І шлях до цієї ситуації «був вимощений західними ілюзіями». Адже тривалий час в Європі й США вірили, що рано чи пізно Росія прийде до системи, орієнтованої на ринкову економіку. Вона мала б інтегруватися в створений після Холодної війни ліберальний порядок, заснований на правилах. Але Путін бачить в ньому інструмент Заходу, націлений на те, щоб домінувати над Росією.

«Путіна більше цікавить влада і велич, а не правила», - вважає Стент.

Він знову грає на російському націоналізмі, для якого національна «велич» рівносильна можливості домінувати над більш слабкими державами. І цей націоналізм стимулюється вірою у своєрідну «особливу місію» Росії. Так Путіну вдалося перетворити свою бідну країну в міжнародного гравця, який намагається розширити свій вплив на Близькому Сході, в Латинській Америці й Африці.

Читайте такожDer Spiegel: Росії стає важко ховати катастрофи за грифом "цілком таємно"

Але попри всі успіхи у зовнішній політиці, режиму Путіна доводиться мати справу з дедалі гострішими внутрішніми проблемами, такими як дефіцит модернізації, стрімке скорочення населення й етнічні конфлікти. Невизначеність нависає і над майбутнім після чинного російського автократа. Однак, останній зміг перетворити цю страшну невідомість на свою користь і зробити її своїм найбільш небезпечним інструментом.

«По суті Путін тримає під контролем своїх громадян за допомогою повної безкарності й відсутності правил», - пише німецьке видання.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
IноЗМI
телеграм-канал перекладів зарубіжної преси
Читати в Telegram