Субота,
23 вересня 2017
Наші спільноти

Венеціанська комісія: реформа конституційного суду загрожує демократії в Польщі

Проведена з ініціативи націонал-консервативного уряду Польщі реформа конституційного суду перетворить цей орган на неефективний. 

REUTERS
REUTERS

Крім того, вона підриває у такий спосіб засади правової держави і становить загрозу демократичній системі, правам людини та верховенству права. Такий висновок оприлюднила у п'ятницю, 11 березня, Європейська комісія за демократію через право, більш відома під назвою Венеціанська комісія, повідомляє українська редакція "Німецької хвилі".

Конституційний суд Польщі визнав ухвалену реформу цього органу неконституційною

У комісії також закликали уряд у Варшаві поважати рішення конституційного суду країни, який нещодавно визнав закон про реформу таким, що суперечить основному закону країни. Утім, уряд не бажає визнавати це рішення й вирішив не публікувати його в урядовій газеті, що позбавить це рішення правової сили. "Венеціанська комісія з'ясувала, що такий ще ніколи не бачений крок лише поглибить конституційну кризу (в Польщі - УНІАН)", - заявив представник Ради Європи після оприлюднення рішення Венеціанської комісії. Вивчення змін до польського законодавства експерти комісії розпочали у лютому цього року.

Між тим Європейська Комісія вирішила у квітні цього року продовжити перевірку виконання та дотримання норм правової держави у Польщі внаслідок суперечливих реформ. Ще у січні цього року реформа конституційного суду і поправки до закону про ЗМІ змусили Європейську Комісію застосувати спеціальний "правовий механізм" щодо Польщі. За словами представника Єврокомісії, вона врахує сьогоднішній висновок експертів Венеціанської Комісії, коли у квітні перевірятиме суперечливі реформи у Польщі.

Нагадаємо, що за новим законом конституційний суд Польщі має ухвалювати рішення більшістю у дві третини голосів, тоді як раніше для цього було досить простої більшості. Крім того, для ухвалення важливих рішень, згідно з законом, потрібна присутність не менше 13 з 15 суддів, а раніше для цього вистачало присутності дев'яти суддів. Критики побоюються, що через закон конституційний суд країни втратить ледь не більшість своїх повноважень із нагляду за урядом та парламентом.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку