Полонений окупант розкрив масштаби китайського 'господарювання' у Сибіру

У Сибіру спостерігається тотальна економічна залежність від китайського капіталу, а місцеве населення виживає лише завдяки іноземним підприємствам. Про це розповів полонений російський військовий із позивним "Пляс" у відео, яке оприлюднила бригада "Рубіж".

За словами окупанта, який родом із Томської області, у глибинці РФ панує безробіття та розруха. Соціальна інфраструктура в багатьох населених пунктах фактично знищена.

"У Сибіру як не було роботи, так і немає. І таких, як моє місто, тисячі по всій Росії. А села взагалі занепадають – немає ні шкіл, ні дитсадків", – розповів Пляс.

Відео дня

На думку полоненого, єдиним джерелом хоч якоїсь активності в регіоні є китайські компанії. Вони отримали від Кремля карт-бланш на використання природних ресурсів.

"Працювали у нас китайці – пилорама. Путін дав їм дозвіл на оренду тайги на 50 років. Вони вирубують ліси, роблять собі заготовки", – зазначив російський військовий.

Він розповів, що російські природні багатства масово вивозять за кордон. Наприклад, деревину активно експортують у різному вигляді.

"Буває, кругляк відправляють вагонами, буває – розпилюють на дошки", –  поділився чоловік.

При цьому, він відмітив, що навіть на таку роботу росіянам влаштуватися непросто. Пріоритет надається мігрантам, а місцевих беруть лише за залишковим принципом.

"Туди ще набирають узбеків – вони по пів року працюють і змінюються. Якщо є місця, тоді вже беруть росіян", – пояснив Пляс.

За свідченням полоненого, попри експлуатацію ресурсів, саме китайський бізнес є "рятівним колом" для вимираючих міст:

"Якби не вони, місто б узагалі загнулося".

На завершення він підкреслив, що в Сибіру формується тотальна залежність від Китаю, тоді як рівень життя самих росіян продовжує падати.

Полон ЗСУ

Раніше УНІАН писав про полоненого, який отримав можливість зателефонувати рідним, але зіткнувся з несподіваною реакцією – його мати відмовилася з ним говорити. Вона коротко відповіла, що їй "зараз ніколи", і навіть не захотіла передати номер дружини, через що розмова фактично не відбулася.

Сам окупант, який уже кілька місяців перебуває в полоні, зізнався, що був шокований і дуже засмучений такою поведінкою матері.

Своєю історією також поділився полонений, який прийшов на позиції ЗСУ, розбудив українських бійців у бліндажі та добровільно здався, щоб урятувати своє життя. Він виявився білорусом, який воював у складі російської армії після вербування з колонії.

За його словами, на фронті він пробув лише кілька днів, але був шокований умовами: відсутністю їжі, води та великою кількістю загиблих навколо.

Вас також можуть зацікавити новини: