этот материал доступен на русском

Каліфорнія планує повністю перейти на чисту електроенергію до 2045 року

01:10, 11 вересня 2018
Альтернативна енергетика
586 0
Ілюстрація / REUTERS

Американський штат Каліфорнія поставив за мету до 2045 року повністю перейти на використання електроенергії лише з відновлювальних джерел.

Відповідний законодавчий акт підписав губернатор штату Джеррі Браун, передає Deutsche Welle.

Браун позиціонує Каліфорнію як світового лідера руху на захист клімату та за зменшення обсягів викидів парникових газів. Підписання документа відбулося за кілька днів до відкриття міжнародної конференції щодо захисту клімату, що пройде у Сан-Франциско 12-14 вересня.

Читайте такожУ Великій Британії почала працювати найбільша плавуча вітряна електростанція

Згідно із документом, каліфорнійські компанії-виробники електроенергії до 2030 року мають збільшити до щонайменше 60 відсотків - на 10 відсотків більше, ніж зараз - частку електроенергії, отриману із використанням сонця, вітру та інших відновлювальних джерел, інформує агенція AP. Після цього, до 2045 року, метою буде довести цей показник до 100 відсотків. Утім, це буде лише ціллю, і у разі провалу цих амбітних планів жодних санкцій підписаний губернатором штату документ не передбачає.

"Це не буде легко та не станеться одразу, але це має бути зроблено. Каліфорнія має намір зробити усе необхідне, щоб протидіяти екзистенційній загрозі, яку становлять зміни клімату", - заявив Джеррі Браун.

Утім, критики зауважують, що мета перейти на використання стовідсотково чистої електроенергії є нереалістичною, і застерігають, що наслідком може стати підвищення вартості електрики для підприємств та населення.

Як повідомляв УНІАН, аналітична група Bloomberg New Energy Finance вважають, що вироблення альтернативної енергії у світі збільшиться до 50%. Згідно з аналізом, який компанія щорічно проводить, у 2015 році сонячна і вітряна енергії становили лише 7% електрики, що виробляється в світі. Проте за наступні 30 років це відсоток безпрецедентно зросте.

Так, у 2050 році будівництво нової сонячної електростанції буде на 71% дешевше, ніж зараз, а вітряної – на 58%.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter