Адміністрація Обами дозволила Shell буріння в Арктиці

07:53, 18 серпня 2015
Природні ресурси
376 0

Адміністрація Обами видала нафтовій компанії Royal Shell Oil дозвіл на буріння в Арктиці біля північно-західного узбережжя Аляски.

Арктика / ТСН

Це перший дозвіл на бурильні роботи, виданий з 1991 року, коли була пробурена пошуково-розвідувальна свердловина, повідомляє "Голос Америки" У заяві представник адміністрації, відповідальний за охорону навколишнього середовища, пообіцяв, що спостереження за роботами буде здійснюватися цілодобово. "Роботи, що проводяться біля узбережжя Аляски, відповідають найвищим стандартам безпеки, надійності та охорони навколишнього середовища",– підкреслив Брайан Салерно.

Читайте такожНові санкції США можуть "заморозити" найбільше родовище Газпрому

Реакцією на цю звістку стали обурені голоси екологів, які доклали величезних зусиль, щоб не допустити буріння в Арктиці, захистити полярних ведмедів, моржів, китів і тюленів, які знаходяться у небезпеці через кліматичні зміни і, зокрема, танення льодів. "Видача Shell дозволу на буріння в Арктиці – помилкове рішення, але наша боротьба ще далеко не завершена,– заявив виконавчий директор Sierra Club Майкл Брун. – Люди будуть продовжувати закликати президента Барака Обаму захистити Арктику і нашу природу".

За існуючими оцінками, в надрах Арктики знаходяться 20% нерозвіданих запасів нафти і газу на планеті.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter