В Україні подорожчає електроенергія / фото УНІАН

Тарифи на електроенергію в Україні будуть підвищені, оскільки через атаки Російської Федерації по українським об’єктам генерації та розподілу низка критичних енергооб'єктів потребують ремонту. Так вважає експерт з енергетичних питань Геннадій Рябцев.

"Якщо казати про ціни на електричну енергію як товар насамперед для побутових споживачів, то ціни мають бути підвищені, тому що немає іншого джерела доходів у компаній, які генерують енергію для проведення поточних ремонтів", – заявив експерт в ефірі Київ24.

За його словами, попри небажання політиків брати на себе відповідальність та повідомляти про непопулярну новину, підвищувати ціни потрібно, тому що інакше неможливо буде зібрати кошти й провести ремонти з огляду на ті пошкодження, які були завдані об’єктам генерації та розподілу нещодавніми російськими ударами. 

Відео дня

"Якщо казати про економічно обґрунтований рівень, то він зараз набагато вищий аніж 5 грн за кВт/год. Якщо казати про те, наскільки зможуть підняти ціни в уряді, то мова може йти про рівень нижче аніж 4 грн за кВт/год", – вважає Рябцев. 

Він також відмітив, що рішення про підвищення тарифів на електроенергію може відтерміновуватись. За його словами, його однозначно не буде ухвалено в цьому місяці, а скоріше за все мова йтиме про "більш віддалену перспективу". 

Ситуація з енергосистемою в Україні

25 березня міністр енергетики Герман Галущенко на тлі недавніх обстрілів об'єктів енергетики не виключив можливості підвищення тарифів на світло. Проте відмітив, що наразі немає жодних рішень щодо перегляду тарифів.

29 березня прем'єр-міністр Денис Шмигаль після ударів в той день російських окупантів заявив, що ситуація в енергосистемі є непростою та попросив українців зменшити споживання електроенергії.

Вас також можуть зацікавити новини: