Під час операції на мозку пацієнт повинен розмовляти

11:07, 16 вересня 2009
Країна
0 0

Контроль ділянок кори мозку

Для того, щоб при видаленні пухлини нейрохірургові не зачепити життєво важливі ділянки головного мозку, він будить хворого і розмовляє з ним.

AAA - ця абревіатура для більшості людей асоціюється з тонкими пальчиковыми батареями. Але у фахівців-нейрохірургів ці три букви позначають шифр методу, яким користуються при операціях по видаленню пухлин, - Asleep-Awoke-Asleep. Суть процесу в тому, що вся операція розбивається на три етапи. На першій стадії пацієнта занурюють в глибокий сон за допомогою наркозу, і хірург забезпечує доступ до головного мозку. Далі відбувається власне посічення пухлинних ділянок, на цьому етапі анестезіологи і будять хворого до того стану, при якому він вже здатний вести бесіди з операційною бригадою. Це робиться спеціально: пацієнт болю не відчуває, оскільки мозок не має больових рецепторів, зате нейрохірург дістає можливість контролювати важливість ділянок кори мозку, що оточують пухлину.

Якщо лікар сумнівається в доцільності посічення того або іншого відділу, він може прозондувати цю зону, одночасно розмовляючи з хворим. В тому випадку, якщо мова пацієнта сповільнюється або сплутується, лікар розуміє, що тканини, які він збирається видаляти, критично важливі для подальшої життєдіяльності хворого.

Дана методика активно застосовується і досліджується в багатьох країнах. Наприклад, в лікарні при Університете Лойола (Loyola University) в Чікаго працює група нейрохірургів, що спеціалізуються на онкологічних операціях по схемі AAA. Керівник центру професор Вікрам Прабху (Vikram Prabhu) стверджує, що багаторічні (тільки у Лойоле ці дослідження ведуться з 2004 року) дані говорять про безпеку і високу ефективність даного методу. Який, між іншим, дозволяє збирати лікарям практичну інформацію про функціональне значення різних ділянок кори головного мозку.

infox.ru

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter