Війна негативно впливає на вагітних українок / Фото УНІАН

Російське вторгнення в Україну завдало значної шкоди цивільному населенню загалом, а через те, що бойові дії затягуються, вагітним жінкам доводиться стикатися з найважчими випробуваннями.

Як говориться в статті New York Times (NYT), для вагітних українок стрес може бути особливо небезпечним, оскільки лікарі та співробітники лікарень попереджають про різке збільшення проблем зі здоров'ям у матерів, таких як передчасні пологи.

"Діти, народжені раніше терміну, більш схильні до розвитку респіраторних, неврологічних і травних ускладнень. Ті, хто народився дуже передчасно, можуть мати серйозні проблеми з фізичним і психічним здоров'ям", - пишеться в матеріалі.

Відео дня

"Ми бачимо, що перебіг вагітності став важчим", - сказала Людмила Солоджук, головний лікар однієї з лікарень в Миколаєві. "Зазвичай народження нової людини - це щастя, а зараз - тривога", - додала лікар.

Вона пояснила, що зусилля щодо захисту вагітних українок від напруженості війни стали пріоритетом медицини, тому медичний персонал пробує нові способи відвернути увагу пацієнтів від війни.

Також у цій лікарні повідомили, що кількість кесаревих розтинів і передчасних пологів збільшилася на 5%.

Пологи в Україні

Жінки, які переїхали в інший район України через бойові дії, можуть отримати медичну допомогу щодо пологів безкоштовно. Для цього їм варто звернутися в найближчу лікарню, в якій можливе ведення вагітності в амбулаторних умовах. Знайти найближчий заклад можна, зателефонувавши за номером 1677 в будні дні.

Вас також можуть зацікавити новини: