Навіщо треба мити руки з милом / колаж УНІАН, фото pixabay.com

Здається, про те, коли і як мити руки, знають усі. Проте час від часу з'являються запитання на кшталт "Як часто потрібно мити руки?", "Що буде, якщо не мити руки?", "Мити з милом чи без?". Давайте ще раз згадаємо, чому потрібно мити руки з милом і в яких випадках про це не можна забувати. 

Що буде, якщо не мити руки з милом

Почнемо з головного - чому так важливо мити руки. Протягом дня ми буваємо в різних місцях - магазин, транспорт, громадський туалет - і торкаємося безлічі поверхонь. На них мешкають армії вірусів, бактерій і грибків, а вони, зі свого боку, можуть стати причиною багатьох захворювань - тієї самої діареї, грипу, ГРВІ та так, того самого коронавірусу. Але якщо регулярно мити руки і робити це правильно, то ці бактерії та віруси можна знешкодити.

Навіщо потрібно мити руки - для дітей це питання взагалі не має бути на порядку денному. Коли ми брудними руками починаємо торкатися обличчя - очей, носа, рота - більшість бактерій і вірусів проникають всередину. І, якщо доросла людина може утриматися і зайвий раз не потерти ніс, то діти не контролюють цей процес, й, крім цього, часто тягнуть руки до рота. Тому важливо стежити, щоб у дитини були чисті руки або за тим, щоб вона ними не торкалася обличчя, наприклад, під час гри в пісочниці.

Відео дня

Чи можна мити руки без мила? Навряд чи. Якщо просто обполоснути їх водою - навіть нехай і дуже гарячою, вона все одно не змиє мікроби, бруд чи жир. Це все робить мило, тому мити руки без нього просто не має сенсу.

Чому треба мити руки з милом після туалету

Сколько раз нужно мыть руки после туалета / ua.depositphotos.com

Туалет - це місце проживання бактерій і вірусів, а якщо це громадський туалет - то і зовсім клондайк. Дверна ручка, клямка, кнопка змиву унітазу - все, до чого ви торкаєтеся, кишить цією нечистю. Особливо небезпечною вважають кишкову паличку, яка стійка до антибіотиків, і смертність від якої у 2 рази вища, ніж від інших штамів. Ризик підчепити кишкову паличку якраз найвищий у тих, хто не миє руки після туалету. Ось чому так важливо не забувати про миття рук після відвідування клозета.

Між тим, учені визначили, що є поверхні, які брудніші навіть за ті, що в туалеті. Наприклад, кнопки ліфта в лікарні, стаціонарні та мобільні телефони, клавіатура комп'ютера в громадських місцях. Гроші - це взагалі окрема розмова: на поверхні купюр і монет часто мешкають сальмонела, вірус гепатиту А, норовірус, ротавірус і риновірус. Вони передаються через контакт із банкнотами і можуть стати причиною зараження. Тому після грошей потрібно в обов'язковому порядку вимити руки з милом.

Як часто треба мити руки з милом

Чи потрібно мити руки після туалету - ми з'ясували. А в яких випадках ще й як часто? Відповідь дуже проста: щоразу, коли ви їх забруднили. Лікарі радять робити це щонайменше 6 разів на день, але в кожної людини свій спосіб життя, тому для кожного це індивідуально.

Миття рук обов'язкове:

  • перед їжею та після неї;
  • до приготування їжі, під час і після цього - особливо, якщо ви працювали із сирим м'ясом або рибою;
  • після того, як чхнули або висякалися;
  • після контакту з людиною, яка хворіє;
  • після заміни підгузка дитині або після того, як ви відвели її в туалет (або відвідали туалет самі);
  • після того, як погладили тварину, погодували її або прибрали за нею;
  • після того, як виносили сміття.

Не забувайте також мити руки щоразу, коли прийшли з вулиці додому, і привчайте до цього дітей. 

Скільки потрібно мити руки за часом 

Всесвітня організація охорони здоров'я радить приділяти миттю рук близько 20-30 секунд. Слід намочити руки, спінити мило і ретельно помити тильний бік рук, потім - долоні, потерти між пальцями, біля нігтів і під ними. Після - обполоснути водою і витерти насухо або висушити. Скільки разів потрібно мити руки після туалету? Одного разу достатньо - але ретельно. 

Витирати або сушити руки, до речі, обов'язково - на вологих руках швидше осідають патогени, а бактерії швидше передаються іншим людям.

Водночас, кажуть експерти, не можна і впадати і в іншу крайність та бігати мити руки кожні 10 хвилин - надто часте миття пересушує та пошкоджує шкіру рук, бо вона не встигає відновлюватися після чергового миття. Тому "золоте" правило тут: все добре в міру.

Раніше ми розповідали, як часто прати піжаму - 99% людей роблять це неправильно.

Вас также могут заинтересовать новости: