
Люди, які люблять самі вирощувати овочі, часто цікавляться, чи можна використовувати вівсянку як добриво. Виявляється, досвідчені дачники вже давно "взяли на озброєння" цю кашу, зокрема, просто подрібнюють її та висипають на грядки.
Після того, як землю підживлюють подрібненими пластівцями, у ній заводиться багато дощових черв'яків. Черв'яки глибоко переробляють землю, завдяки чому ґрунт стає пухким, добре вентилюється, коріння рослин отримує доступ до повітря, і поліпшується газообмін. Крім того, черв'яки збагачують землю продуктами своєї життєдіяльності.
Як зробити підгодівлю з вівсянки
Щоб із цієї каші вдалося добриво, потрібно зробити один простий крок - подрібнити її на крихту чи порошок. Для цього можна використовувати ступку або блендер.
Після цього просто посипте територію, відведену під грядки, подрібненою кашею тонким шаром - на 1 квадратний метр потрібно використовувати приблизно жменю добрива. Потім трохи попрацюйте граблями, щоб підживлення пішло глибше в землю.
Таке добриво можна почати використовувати з початку літа. На думку експертів, найбільше подрібнені пластівці подобаються овочевим культурам.
Як підживити огірки вівсянкою або помідори
Підгодовувати ці овочі можна і розчином, створеним на основі вівсянки. Обробку можна проводити ще двома способами - поливати рослини під корінь чи робити обробку по листу. Такою інформацією з УНІАН поділився експерт із садівництва, ландшафтний дизайнер Олександр Мельник.
Підживлення можна проводити раз на два тижні. "Чому саме використовують вівсянку - оскільки там є кальцій. Це здорове харчування, як для рослин, так і для людей. Вона стимулює саму рослину на хороший ріст...", - розповів співрозмовник.
Якщо робити розчин для обробки маленької території, то можна зробити такий розчин:
- 4-5 ложок подрібненої вівсянки;
- 1 літр холодної води.
Зроблений розчин потрібно залишити настоюватися за кімнатної температури. Вівсянка буде бродити, її потрібно періодично помішувати. У холодній воді подрібнені пластівці потрібно настоювати 4-5 годин.
Потім потрібно процідити суміш, і отриманий розчин можна використовувати для обробки рослин. Експерт додав, що такий розчин стимулює рослини на хороший ріст.
Раніше УНІАН писав, що садити після картоплі на наступний рік, щоб отримати чудовий урожай.