Стосунки – це зв'язок між двома закоханими, який потребує регулярної уваги, зусиль та турботи один про одного. З часом багато хто помічає, що той близький емоційний зв'язок, який був на початку роману, втрачається. Зв’язок між коханими слабшає, коли один з партнерів перестає відчувати себе значущим, цінним та важливим. Немає людини, яка не має потреби бути цінною та важливою для іншої.
Українська психологиня та психоаналітик Ольга Корбут у коментарі для УНІАН поділилася ефективними методами, які допоможуть або зміцнити зв'язок з обранцем чи обраницею, або відновити його.
Що робити, аби не втратити зв'язок з партнером
Експертка наголошує: аби не втратити звʼязок з партнером, важливо регулярно цікавитися його внутрішнім світом. Зокрема, потрібно запитувати, про що він переживає, чого хоче, про що мріє, які в нього є бажання.
"Іншій людині потрібно давати зрозуміти, що є цікавість до її внутрішнього світу. Допомогти не втратити звʼязок з коханими також може допомогти спільний ритуал, наприклад, вечірнє чаювання", – вказала психологиня.
Крім того, Ольга підкреслила, що потрібно враховувати те, що партнер може чимось від вас відрізнятися, й поважати його позицію, навіть у тому разі, якщо ви її не поділяєте. Необхідно приймати партнера у різних емоційних станах і підтримувати його.
Корбут зазначила, що не варто уникати складних розмов. За її словами, зв'язок втрачається саме тоді, коли зникає бажання обговорювати проблеми і складні моменти. З часом між закоханими через це виникає величезна емоційна відстань. Фахівець пояснила, чому важливо не боятися та не уникати таких діалогів:
Складні розмови – це важко, але вони необхідні для побудови стосунків, і можна навчитися розмовляти на важкі теми.
У стосунках можуть переносити на партнера очікування чи конфлікти з дитячого досвіду. Це може ускладнювати зв'язок у парі, тому, каже Ольга, треба у себе час від часу запитувати: "Чи не очікую я від партнера компенсації того, чого мені не вистачило в дитинстві". До прикладу, може йтися про компенсацію уваги значущих людей – мами, тата, братів чи сестер.
"Якщо людина помітила, що вимагає від партнера надто багато уваги, постійної присутності поруч і відчуває себе покинутою, якщо інша людина зайнята чимось, але працює над цією проблемою, то є шанс на покращення стосунків", – додала Корбут.
Які приємнощі варто робити для коханих
Подарунки, сюрпризи, романтичні вечері зміцнюють зв'язок між коханими, тому важливо не уникати цих моментів навіть якщо ви перебуваєте у стосунках багато років. Такі приємні жести уваги до партнера підсилюють почуття та допомагають коханим відчувати себе бажаним та значущим. А основою міцних стосунків є те, що обидва партнери розуміють, що вони важливі одне для одного.
Психологиня вказала, що необхідно дарувати коханим те, що показує ваші знання про нього:
Коли ми даруємо людині її улюблену книгу чи смаколик, то вона розуміє, що в це вклалися, і у цьому є цінність, бо для неї це важливо. Потрібно робити саме ті подарунки, які партнеру принесуть задоволення.
На додаток, завжди також працюють такі приємнощі, як обійми, дотики, усмішка. З її слів, це базові форми підтримки, які підживлюють зв'язок у стосунках.
"Немає людини, яка не любить хоча б одну з цих форм прояву уваги", – додала Ольга.
Нагадаємо, раніше психолог дала важливі поради, як зміцнити стосунки та додати до них "перчинки". Експерт радить, якщо ви відчуваєте, що потяг до партнера зникає, важливо вчасно "оживити його".