Психологиня також відповіла, чи обов'язково партнерам проводити увесь вільний час разом / фото ua.depositphotos.com

Довготривалі стосунки часто проходять різні випробування, одне з яких – це час. Не секрет, що з роками бурхливий та пристрасний роман, який був на початку, перетворюється у стабільні та деколи беземоційні стосунки. Побут, робота, буденність "поглинає" ту іскру та "перчинку" між партнерами.

Однак існують способи, за допомогою яких можливо знову повернути пристрасть та захоплення один від одного у стосунках. Українська психологиня та психоаналітик Ольга Корбут у коментарі для УНІАН дала поради, як зміцнити стосунки та додати в них "перчинку".

За її словами, перш за все важливо розуміти, що кожна людина вкладає різне значення у поняття "перчинка". Зокрема, для когось це політ з партнером на парашуті, а для декого – прокинутися на дві години пізніше.

Відео дня

"Перчинку" можна сприймати як потяг до партнера, однак з часом він може зникати. Корбут каже, що існує декілька причин, чому цей потяг може пропадати. Ось деякі з них:

"Перчинку" у стосунках "вбиває" звикання до партнера. Причиною цього процесу є злиття з партнером, коли часто з’являється "ми". "Перчинку" також вбиває надмірна передбачуваність. Бажання розвивається через напругу. Напруга має бути така, яку можуть витримати обидва партнери.

Ольга наголошує, що у такому разі варто зупинитися, замислитися та спробувати побачити в людині, яка поруч, автономну особистість. Крім того, вона радить партнерам інтригувати один одного. Наприклад, можна влаштувати свято з нагоди, яка важлива для обох закоханих. Це може бути романтичний вечір, під час якого буде відтворено перше побачення.

Ось ще деякі поради від психологині, які допоможуть "оживити" потяг до партнера:

  • внести елементи гри;
  • додати елементи таємності;
  • збільшити дистанцію до партнера – не боятися загадковості чи окремих захоплень.

На додаток, експертка також відповіла, чому важливо більше проводити часу разом, але мати особистий простір. Корбут вказала, що не всім закоханим потрібно проводити разом якомога більше часу.

"Одним людям треба більше часу бути з партнером, декому - менше. Це все дуже суб’єктивно", – підкреслила психологиня.

Якщо у стосунках партнери не мають особистого простору, можливе злиття об’єктів, під час якого люди повністю втрачають свою ідентичність. У такому разі може виникнути і втома, і бажання віддалитися, оскільки злиття дуже тривожне, у одного партнера може виникнути відчуття, ніби інший може його "з’їсти". Тому важливо, щоб кожен з партнерів займався своєю справою або хобі та проводив час окремо від коханої людини.

Нагадаємо, раніше психолог назвав чотири ознаки, як зрозуміти, що стосунки токсичні і вам краще розійтися. Варто починати бити на сполох, якщо ваш партнер вас постійно критикує та обмежує вашу свободу.

Вас також можуть зацікавити новини: