На Новий рік в Україні очікується відлига / фото УНІАН, Марієнко Андрій

У грудні 2023 в Україні очікуються тріскучі морози у більшості областей нашої країни, окрім півдня. Снігу буде небагато, але під Новий рік 2024 взагалі потеплішає до відлиги. Про це розказав кандидат географічних наук, метеоролог Ігор Кібальчич, передає meteoprog.

Він повідомив, що вже у другій половині першої декади та впродовж другої декади грудня температура у багатьох областях України падатиме вночі до -13°…-7°, а у північних, північно-східних та північно-західних областях часом морози можуть посилитися до -20°...-14°.

За його даними, ймовірно, що стійкий період холодної погоди протримається до двадцятих чисел місяця. Лише в третій декаді вплив азіатського антициклону може послабшати і до нас надходитимуть більш теплі та вологі повітряні маси атлантичного походження на тлі відновлення західного перенесення.

Відео дня

"Як результат, температура може підвищитись аж до відлиги, в тому числі і на Новий рік", - повідомив Ігор Кібальчич.

Погода у грудні - прогноз

Цього року, за даними Ігоря Кібальчича, середньомісячна температура у південних та східних областях може перевищити кліматичну норму на 1-2 °С. Натомість у західних, північних і центральних областях вона, скоріше за все, виявиться нижчою за норму на 1-3 °С.

Кількість опадів у грудні виявиться близькою до норми, місцями вищою за норму на 20-40 %. 

Вас також можуть зацікавити новини: