этот материал доступен на русском

Суд ЄС "заднім числом" скасував продовження санкцій проти Януковича і "Сім'ї" в 2016-2018 роках, але вони залишаються в силі

16:27, 11 липня 2019
Політика
1891 0
Віктор Янукович / REUTERS

Як йдеться в повідомленні на сайті суду, відповідне рішення було ухвалено сьогодні.

Так, суд скасував санкції ЄС щодо екс-президента Віктора Януковича, його сина Олександра Януковича, екс-генпрокурора Віктора Пшонки, його сина Артема Пшонки, колишнього міністра доходів і зборів Олександра Клименка, екс-прем'єр-міністра Сергія Арбузова та колишнього голови адміністрації президента Андрія Клюєва.

У прес-релізі суду за результатами розгляду скарг вищезазначених осіб вказано, що вперше їх було включено до списку осіб, кошти яких підлягають замороженню, у 2014 році через злочини щодо розтрати державних коштів та їхнє незаконне переведення за межі України, а рішення про замороження коштів неодноразово продовжували на один рік на через те, що українська влада притягувала їх до кримінальної відповідальності.

Але вказані особи звернулися до суду ЄС з оскарженням рішень про продовження заморожування їхніх коштів на підставі того, зокрема, що Рада ЄС не виконала критерії внесення осіб в такі списки.

Читайте такожУ Луценка заявили, що суд ЄС може скасувати санкції проти Януковича і Ко

Суд дійшов висновку, що жодна інформація, на підставі якої Рада ЄС ухвалювала рішення про застосування обмежувальних заходів, не дозволяє вважати, що Рада мала у своєму розпорядженні достатньо даних для перевірки того, що права зазначених осіб були дотримані.

"Через це суд скасовує акти Ради ЄС щодо продовження обмежувальних заходів на періоди з 6 березня 2016 року по 6 березня 2017 року та з 6 березня 2017 року по 6 березня 2018 року стосовно Віктора Януковича та одного з його синів, і з 6 березня 2018 року по 6 березня 2019 року стосовно інших зацікавлених українців", - йдеться в повідомленні суду.

Активи вказаних екс-посадовців наразі залишаються замороженими, оскільки Рада ЄС продовжила санкції у березні 2019 року - це рішення залишається в силі.

Як повідомляв УНІАН, у березні 2014 року ЄС запровадив санкції проти 150 осіб та 37 компаній через дії, які завдають шкоду або створюють загрозу територіальній цілісності, суверенітету і незалежності України. Заходи включають в себе заморожування активів та заборону на в’їзд.

Кожного разу до завершення терміну дії санкцій ЄС ухвалював рішення продовжити їх ще на півроку. У цей санкційний список вносилися корективи щодо виключення певних осіб через їхню смерть або розширення списку новими іменами через дії, які загрожували територіальній цілісності України.

Читайте такожКолишнього соратника Януковича Іванющенка зняли з розшуку

До списку, затвердженого у 2014 році, входять так званий "глава Криму" Сергій Аксьонов, інші псевдопосадовці Криму і Севастополя, лідери терористів Денис Пушилін, Андрій Пургін, Олександр Бородай, Ігор Гіркін, колишній народний депутат Олег Царьов. Серед компаній – порти Феодосії, Севастополя, Керчі, так звана "народна міліція Донбасу", санаторій "Нижня Ореанда", національне виробничо-аграрне об’єднання "Массандра", Національний інститут винограду та вина "Магарач", Російський національний комерційний банк тощо.

15 березня 2019 року список був розширений за рахунок восьми росіян, проти яких запроваджені санкції у зв'язку з діями, що підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету і незалежності України.

Їх було внесено у санкційний список у відповідь на загострення ситуації у Керченській протоці та порушення Росією міжнародного права, яка необґрунтовано застосувала воєнну силу.

Санкції запроваджено проти контр-адмірала, начальника Прикордонного управління ФСБ РФ в окупованому Криму та Севастополі Сергія Станкевича, його заступника, капітана 1 рангу Андрія Шеіна, капітана 2 рангу, командира прикордонного сторожового корабля "Дон" Олексія Саляєва, капітана 3 рангу, командира сторожового корабля "Ізумруд" Андрія Шипиціна, капітана 2 рангу Олексія Шатохіна, начальника служби пункту управління ФСБ РФ в окупованому Криму Руслана Ромашкіна, командира малого протичовнового корабля "Суздалец" Сергія Щербакова та командувача військ Південного військового округу РФ генерал-полковника Олександра Дворникова.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter