П'ятниця,
20 жовтня 2017
Наші спільноти

Геращенко назвала терміни перетворення ВР на парламент європейського зразка

Для виконання технічних рекомендацій щодо трансформації Верховної Ради України у парламент європейського зразка необхідно 1,5-2 роки.

Фото УНИАН
Для трансформації ВР у парламент європейського зразка необхідно 1,5-2 роки – Геращенко / УНИАН

Як передає власний кореспондент УНІАН, про це сьогодні у Європейському парламенті заявила перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко.

"Якщо ми говоримо про зміни до регламенту (роботи Верховної Ради), процедури, зміни підходів до роботи секретаріату - це потребує півтора-два роки, але є такі позиції, як політична культура депутатів. Це не можна виміряти часом. Це потрібно вимірювати політичною волею", - сказала Геращенко.

На її переконання, у даний час перед ВР стоїть завдання запроваджувати нові правила, в тому числі такі як "відповідальність політиків, необхідність відвідувати пленарні засідання, брати активну участь у прийнятті законів".

"Це (трансформувати парламент) можна зробити раніше, якщо буде політична воля, і може затягнутися, якщо не буде політичної волі, на роки. Тоді виборці внесуть свої корективи", - підкреслила перший заступник голови ВР.

Геращенко нагадала, що у травні планується внести зміни до регламенту роботи Верховної Ради, але "системна робота потребує довшого часу".

"Ми беремо два роки і сподіваємося, що нинішній парламент та секретаріат вже зазнають цих змін, але певні новації будуть закладені в регламент, щоб їх відчув новий склад парламенту", - зазначила вона.

Своєю чергою голова делегації ЄП у Комітеті асоціації Україна-ЄС Андрій Пленкович повідомив, що у наступні рік-півтора буде вжито ряд заходів "з усіма партнерами, міжнародними організаціями, неурядовими структурами" щодо змін у роботі Верховної Ради України.

За його словами, результатом цієї роботи має стати ВР, що працюватиме як класичний західноєвропейський парламент.

"Рік-півтора - це терміни для виконання проекту, але справжнє перетворення Ради залежить від друзів у Раді, які були демократично обрані в Україні", - наголосив Пленкович.

Як повідомляв УНІАН, місія Європарламенту на чолі з Петом Коксом підготувала ряд рекомендацій, спрямованих на покращення роботи Верховної Ради України. Зокрема, рекомендації покликані оптимізувати процес ухвалення законів, поліпшити комунікацію між Кабміном і парламентом, скоротити кількість комітетів ВР.

17 березня народні депутати підтримали рекомендації Європарламенту щодо реформування Верховної Ради України.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку