В Японії створили хвіст для людей / YouTube/ yamen saraiji

Команда розробників з Японії розробила штучний хвіст, який повинен допомогти людям похилого віку тримати рівновагу і ходити з прямою спиною. Студенти і дослідники Університету Кеіо назвали свій пристрій Arque. Робот-хвіст один метр завдовжки і він майже точно повторює рухи хвоста тварин.

Один з авторів пристрою Юнічі Набешіма прикріпив пристрій за допомогою спеціального пояса до свого попереку, щоб продемонструвати, як він працює.

"Хвіст підтримує рівновагу, мов маятник", - пояснив він Newsweek.

"Коли людина схиляє своє тіло в один бік, хвіст рухається в протилежний", - додав японський розробник.

Читайте такожРобопес від Boston Dynamics пограв з живою вівчаркою (відео)

Видання додає, що Японія серед лідерів промислового світу у вимірі тривалості життя. Населення країни старіє. І вчені шукають способи, як підтримати громадян у активному і прямоходячому стані. Інколи вихід шукають в технологічних розробках. Отже ось, як працює кібер-хвіст. Він використовує скомпресоване повітря, щоб рухати чотирма штучними м'язами у восьми різних напрямках.

Технологія досі на стадії прототипу. Автори все ще шукають спосіб зробити пристрій більш гнучким. На їхню думку, в перспективі хвіст може стати в пригоді не лише пенсіонерам, а й молодим людям, яким з різних причин важко тримати рівновагу. Приміром, пристрій може допомогти працівникам заводів чи складів, яким доводиться піднімати важкі речі.