Філарет заявив, що на першому засіданні синоду ПЦУ його нібито хотіли усунути \ Фото УНІАН

На першому засіданні синоду Православної церкви України (ПЦУ) не порушували питання про можливість відправити патріарха Філарета на спокій.

Читайте такожПро відкликання томосу йтися не може – радник Порошенка

Про це "Українській правді" розповів один із членів синоду. "Було визначення титулів для всіх архієреїв. Зрозуміло було, що якщо почати розглядати титул патріарха, то може бути скандал. Тому для нього зробили окремий пункт, де означалася лише єпархія", – розповів він.

"В процесі обговорення один з членів синоду сказав, що, на його думку, митрополит має керувати парафіями в Києві, бо він Київський, а патріарх – парафіями Київської області. Але сам митрополит Епіфаній категорично наполіг, щоб патріарху залиши його парафії в Києві. І всі проголосували", – запевнив співрозмовник видання.

"Святійшому, мабуть, хтось сказав, що "Ви знаєте, була проти Вас змова, хотіли відправити на спокій". І через три місяці повторювання він вже і сам повірив, ніби так і було. Хоча про це і мови не було", – заявив він.

Як повідомляв УНІАН, патріарх Філарет заявив, що на першому засіданні синоду ПЦУ його нібито хотіли відправити "на спокій", тобто усунути від справ. Він також вважає, що така спроба планується знову. Філарет наполягає, що Українська православна церква Київського  патріархату ще існує – і її треба зберегти, а потім домогтися визнання Української церкви патріархатом.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram