Заарештовані залишаться в СІЗО до 5 листопада / Фото УНІАН

Підконтрольний Росії "Верховний суд" в окупованому Криму залишив фігурантів Білогірської "справи Хізб ут-Тахрір" Енвера Омерова, Різу Омерова і Айдера Джеппарова під арештом у СІЗО.

Про це в коментарі Крим.Реалії повідомив адвокат Різи Омерова Олександр Стасюк.

За його словами, заарештовані залишаться в СІЗО до 5 листопада.

Читайте такожПравозахисники за 5 років зафіксували понад 300 випадків тиску на журналістів у Криму (відео)

Адвокат повідомив, що з дня затримання, 10 червня, з його підзахисними не проводилося ніяких процесуальних дій, направлених на доказ їх причетності до вчинення злочину. Російське слідство не коментує цю інформацію.

Решта п'ять чоловік, затримані в Криму 10 червня, залишаються в СІЗО.

Як повідомляв УНІАН, вночі 10 червня по дорозі до Ростова-на-Дону на судове засідання в одній зі "справ Хізб ут-Тахрір" був затриманий Енвер Омеров. Після цього в будинку його сина Різи, а також ряду активістів і родичів фігурантів "справ Хізб ут-Тахрір" провели обшуки в Алуштинському, Білогірському та Сімферопольському районах, у ході яких затримали ще сімох чоловіків. Так, в Алуштинському районі були затримані, а потім і заарештовані, Руслан Месутов, Руслан Нагаєв, Ельдар Кантеміров і Ленур Халілов.

Довідка УНІАН. Після окупації Криму Росією на півострові почастішали масові обшуки у незалежних журналістів, громадських активістів, активістів кримськотатарського національного руху, членів Меджлісу, а також кримських мусульман, підозрюваних у зв'язках з міжнародною ісламською політичною організацією "Хізб ут-Тахрір".

Представники "Хізб ут-Тахрір" називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього й заявляють, що піддаються несправедливому переслідуванню в Росії.

Верховний суд Росії заборонив "Хізб ут-Тахрір" у 2003 році, включивши до списку 15 об'єднань, названих "терористичними". Цю заборону Москва поширює й на територію окупованого нею Криму.

В Україні діяльність "Хізб ут-Тахрір" не заборонена.