П'ятниця,
20 жовтня 2017
Наші спільноти

Москаль має намір оскаржити у суді референдум 1991 року щодо надання Закарпатській області спеціального статусу

Геннадій Москаль направив позов до Окружного адмінсуду з проханням визнати результат референдуму 1 грудня 1991 року, в якому йшлося про надання Закарпатській області статусу спеціальної самоврядної одиницю в складі України, таким, що не має юридичної сили. І скасувати відповідні рішення облради. 

Фото УНИАН
Референдум 1991 року в частині надання особливого статусу був незаконним, заявляє Москаль / УНИАН

Позов пов'язаний із суспільним резонансом, який виник довкола звернення Закарпатської облради від 5 квітня цього року до вищого керівництва України з проханням надати більше повноважень на місця в рамках Конституційної реформи з децентралізації, йдеться на його сайті.

Москаль заявил, что на его сайт третьи сутки осуществляется DDoS-атака

"Сам референдум 1991 року в частині надання області особливого статусу був незаконним, - заявляє Москаль. - Він прямо суперечив тодішньому Закону України «Про всеукраїнський та місцеві референдуми».

Він додав, що питання про внесення змін у Конституцію може розглядатися конституційною більшістю Верховної Ради, тому результати закарпатського референдуму не мали й не мають жодної юридичної сили, "усе, на що вони здатні, – це спричинювати різні політичні спекуляції, як це трапилося й цього разу".

Декоммунизация по-закарпатски: в одном из сел появится площадь Эндрю Уорхола

"Якщо за 25 років ніхто з патріотів не додумався в судовому порядку визнати юридично нікчемним інспіроване тодішнім КДБ і комуністами "волевиявлення" і пов’язані з ним рішення обласної ради, які мали на меті розхитати ситуацію в Україні, то це буде зроблено мною. Після рішення суду результат референдуму можна буде викинути на смітник історії Закарпаття", - додав він.

Нагадаємо, у своєму зверненні до керівництва держави 5 квітня депутати Закарпатської облради також посилалися на результати референдуму 1991 року.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку