Вівторок,
21 лютого 2017

Наші спільноти

У Дніпрі представництво ООН організувало фестиваль для переселенців до Міжнародного дня біженця

У Дніпрі Управління верховного комісара ООН у справах біженців організувало фестиваль для переселенців із Донбасу та Криму. 

radiosvoboda.org
Представництво ООН організувало фестиваль для переселенців / radiosvoboda.org

За словами організаторів, акція приурочена до Міжнародного дня біженця, який відзначається в червні, повідомляє Радіо Свобода.

Біля літнього театру в центральному парку імені Шевченка зібрались десятки переселенців із Донбасу та Криму, які наразі мешкають на Дніпропетровщині, зокрема родини з дітьми, котрі отримують допомогу від міжнародних доброчинних організацій.

Генсек ООН закликав наполовину скоротити число внутрішніх переселенців до 2030 року

Учасниками акції також стали волонтери, які беруть участь у підтримці переселенців. Вони тримали в руках плакати з написами: «Я підтримую біженців» та «Я підтримую переселенців» різними мовами.

radiosvoboda.org
Для родин вимушених переселенців підготували розважально-пізнавальну програму / radiosvoboda.org

За словами керівника офісу філії Управління верховного комісара ООН у справах біженців у Дніпрі Мулусева Мамо, фестиваль організували задля того, щоб привернути увагу суспільства до проблеми вимушених переселенців в Україні, надати їм допомогу в адаптації до нових умов життя.

Більшість українців ставляться до внутрішніх переселенців з Донбасу та Криму позитивно або нейтрально - опитування

Для родин вимушених переселенців підготували розважально-пізнавальну програму, конкурси з призами, для дітей – провели безкоштовні майстер-класи з малювання та народних мистецтв. У рамках фестивалю також відкрилось кілька тематичних виставок – малюнків, створених переселенцями на уроках живопису в координаційному центрі «Допомога Дніпра», фотографій та малюнків дітей-переселенців, рукоділля, плакатів із історіями переселенців.

radiosvoboda.org
У рамках фестивалю також відкрилось кілька тематичних виставок / radiosvoboda.org

«У багатьох країнах мільйонам людей довелось залишити свої домівки для пошуку безпечного прихистку. Багато хто з біженців та тимчасово переміщених осіб перебуває у відчаї й непевності. Саме так зараз живуть люди в багатьох країнах. Така ситуація в Сирії, Афганістані, а з недавнього часу – і в цій частині Європи. Ми тут разом, щоб нагадати про життя біженців, запевнити їх у нашій підтримці й показати, що ми співчуваємо», – сказав Мулусев Мамо.

У Дніпропетровську презентували виставку "Без місця", присвячену переселенцям в Україні

radiosvoboda.org
radiosvoboda.org

Діти-переселенці також позмагались у конкурсі малюнків на асфальті, намалювавши символічне «Місто миру». А для дорослих працювали імпровізовані консультаційні центри безкоштовної правової допомоги.

Наразі, за офіційними даними, на Дніпропетровщині зареєстровано 80 тисяч переселенців із Донбасу та Криму.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів

Новини суспільства

loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку