Секретар РНБО України Раїса БОГАТИРЬОВА не виключає, що Україна може залишитись без чергового траншу кредиту Міжнародного валютного фонду через незбалансований контракт між «Нафтогазом» та «Газпромом».

Як повідомили УНІАН у прес-службі РНБО, про це вона сказала в інтерв’ю журналу „Віче", відповідаючи на запитання, чи ціни на газ можуть виступати ключовим фактором дефіциту держбюджету.

Р.БОГАТИРЬОВА відзначила взаємопов'язаність держбюджету з газовими питаннями і вказала дані Світового банку щодо перевищення Україною показника дефіциту бюджету за 2011 рік (який був запланований на рівні 3,5%).

«Якщо дивитися на фіскальний дефіцит у широкому значенні, включаючи дефіцит НАК "Нафтогаз", то ситуація не така позитивна. Протягом року очікувалося, що дефіцит НАК "Нафтогаз" буде скорочуватися, це відповідало умовам програми МВФ. Однак цього не сталося», - сказала вона.

Далі експерти Світового банку, за словами секретаря РНБО, відзначали, що ціна імпорту продовжувала зростати і ціна для внутрішніх промислових споживачів відображала цю ціну.

"Але проекції ціни для непромислових споживачів не відбулося, відповідно зростав дефіцит в цьому сегменті ... За нашою оцінкою, цільовий показник дефіциту бюджету в 3,5% не буде виконаний, він буде перевищений", - продовжила цитувати експертів Р.БОГАТИРЬОВА.

“Таким чином, дефіцит «Нафтогазу», який спричинений незбалансованим контрактом, впливає негативно на дефіцит державного бюджету, унеможливлює отримання чергового траншу МВФ”, - підсумувала Р.БОГАТИРЬОВА.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram