Антоненка вважають організатором вбивства Шеремета / УНІАН

Колегія суддів Київського апеляційного суду залишила під вартою ветерана АТО, музиканта Андрія Антоненка, який є фігурантом справи про вбивство журналіста Павла Шеремета.

Як передає кореспондент УНІАН, до зали суду впустили лише адвокатів та прокурорів, а журналісти та вільні слухачі залишилися у холі, де на екрані транслювалося засідання.

Адвокати оскаржували рішення Печерського райсуду Києва про продовження арешту Антоненка та наголошували на відсутності будь-яких ризиків для слідства, про які заявляють прокурори.

Сам Антоненко зазначив, що від суду та слідства переховуватися не збирається та буду з'являтися за першим викликом слідчого, прокурора чи суду.

Заслухавши сторони, колегія суддів ухвалила залишити Антоненка під вартою.

Присутні зустріли таке рішення суду вигуками "Ганьба!".

Читайте такожСправа про вбивство Шеремета: у МВС назвали головну мету розслідування

Справа Шеремета: що було до цього

  • Шеремет загинув у центрі Києва вранці 20 липня 2016 року внаслідок вибуху автомобіля.
  • 12 грудня 2019 року в Нацполіції заявили, що у причетності до вбивства підозрюють музиканта, ветерана АТО Андрія Антоненка, лікаря Кузьменко (псевдонім "Ліса"), військову медсестру Яну Дугарь.
  • Підозри вручили Антоненку, якого слідство вважає організатором вбивства, Кузьменко, яка, на думку слідства, закладала вибухівку під авто журналіста, і Дугарь, яка напередодні вбивства нібито фотографувала камери спостереження на місці злочину.
  • Суд обрав Антоненку та Кузьменко запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою, Дугарь - запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту.
  • 21 травня Антоненку, Кузьменко і Дугарь додали ще дві підозри, а також змінили зміст попередньої.
  • За словами керівника юридичної фірми "Сенс Консалтинг" Леоніда Маслова, адвокати якої захищають Антоненка, з тексту підозри у частині мотиву прибрали "ультранаціоналістичні ідеї", "велич арійської раси" та інше, тепер у ньому йдеться, що "невстановлені особи, діючи з ряду особистих мотивів, вирішили створити вкрай резонансну подію з метою подальшої провокації численних акцій протесту". Ці невстановлені особи "залучили" Антоненка, Дугарь і Кузьменко.
  • Юрист уточнив, що у кваліфікації вбивства відсутнє згадування про корисливий мотив і посилання на пункти 6, 11 ч. 2 ст. 115 ККУ - корисливий або замовний мотив.
  • За словами Маслова, Антоненко тепер не організатор, а виконавець за попередньою змовою, а Кузьменко - "лише заклала вибухівку разом з Антоненком, але не натискала на гачок".
  • Крім того, підозрюваних звинувачують у знищенні автомобіля, в якому перебував Шеремет, і зберіганні вибухівки.
  • 11 серпня Київський апеляційний суд змінив Кузьменко запобіжний захід з тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram