Дмитро Кухарчук пояснив, у чому українська тактика використання в'язнів відрізняється від російської / колаж УНІАН, фото facebook.com/GeneralStaff.ua, кадр з відео

Російська практика об’єднання колишніх в’язнів в окремі підрозділи для використання у "м’ясних штурмах" є неприйнятною для ЗСУ. Про це командир 2-го штурмового батальйону 3-ї ОШБр Дмитро Кухарчук на позивний "Сліп" сказав в інтерв’ю Армія TV.

За його словами, колишніз в'язнів, які зголосилися вступити до лав ЗСУ, розподілятимуть в звичайні підрозділи по одному, або по двоє на відділення.

"В одні підрозділи не можна об’єднувати, бо це [буде] штрафбат і це дуже погана історія. Наслідки – відіб’ємо бажання йти мобілізовуватись іншим ув’язненим. Бо це буде аналог російського "Шторм Z". І якщо хтось хоче таку концепцію реалізувати, то треба пам’ятати, що в російських тюрмах сиділо близько 700 тисяч людей, в українських – 30 тисяч, тому історія  про "м’ясні штурми" є нереальною для України. Такий підхід мав би і дуже негативний імідж для України на міжнародній арені" - наголосив Кухарчук.

Відео дня

Боєць загалом підтримує ідею залучення в’язнів до участі в бойових діях на війні.

"Це потрібно робити, бо є проблеми з кадрами, адже цивільні люди не дуже сильно хочуть іти воювати. А по-друге, є багато світових прикладів, коли ув’язнені, які виходили з тюрми на війну досить добре себе показували", наголосив він.

Кухарчук зазначає, що ми живемо в корупційній державі, де є велика кількість тих у в’язниці, які "там не мають сидіти, а в той же час велика кількість цивільних, які є частиною криміналітету, там не сидять і мають всі важелі і ресурси, щоб не бути мобілізованими до ЗСУ".  

"Не так багато є людей, які здатні на вчинок, а на війні це дуже важлива якість. Я щиро впевнений, що ці люди себе ще дуже добре проявлять і багато хто з них навіть доросте до командної посади". – наголосив він.

Кухарчук розповів, що представники 3-ї ОШБр вже об’їздили всі тюрми в країні, "взяли людей на олівець". За його словами, спочатку спілкуються з великим загалом ув’язнених, а потім з кожним з них проводять особисті співбесіди, під час яких враховують велику кількість моментів, починаючи зі статті ув’язнення, стану здоров’я і морально-психологічного стану.

"Я розумію, що не буде все ідеально, буде частина людей які підуть у СЗЧ (самовільне залишення частини – УНІАН) , буде частина людей, яка буде себе погано проявляти. Якщо  ми говоримо про добровольців в тюрмах, то вони представляють собою зріз українського суспільства – не ідеальний, бо якби був би ідеальний, то давно перемогли б", - наголосив він. 

Комбат також висловив переконання, що в підрозділах, куди прийдуть колишні ув’язнені, має бути рівність з усіма іншими, бо якщо людині дається право на другий шанс, то ставлення має бути як до всіх інших.

"Людина прийшла – вона можливо свої гріхи, якщо це справді гріхи, змиває кров’ю, а якщо це не гріхи, то вона доказує суспільству, що вона є невинуватою". – додав він.

При цьому боєць наголосив, що важливим є патріотизм, вмотивованість. За його словами, всі звільнені з тюрем будуть відправлені в навчальний центр бригади і вони всі, як і інші, мають пройти спочатку піхотну підготовку, а вже потім зможуть обрати собі якийсь фаховий напрямок.

Мобілізація ув'язнених в Україні

Як повідомляв УНІАН, 8 травня Верховна Рада України дозволила деяким категоріям увʼязнених мобілізуватися до лав ЗСУ на добровільних засадах. За відповідний закон проголосували 279 народних депутатів.

Згідно з законом, не можуть бути мобілізовані засуджені за тяжкі злочини, зокрема, умисне вбивство, зґвалтування, сексуальне насильство, А також ті, хто отримали терміни за злочини проти основ національної безпеки.

Вас також можуть зацікавити новини: