Джонатан Покетт зауважив, що набої до гвинтівок можна відібрати у росіян під час бою / фото 58 ОМпБр ім. І. Виговського

Американський ветеран, який наразі захищає Україну, заявив, що військові його підрозділу надають перевагу гвинтівкам радянських часів, а не сучасним, оскільки до них легше знайти боєприпаси, які можна захопити й в росіян. Про це пише Business Insider. 

Джонатан Покетт, який зараз служить в Україні снайпером, зазначив, що його підрозділ цінує автомати АК-74 під набій 5,45×39 мм.

"Причина, чому саме наш підрозділ віддав перевагу АК-74, полягає в тому, що ця система зброї є в достатку як в українців, так і в росіян" - зазначив він.

Відео дня

За його словами, Україна, яка колись була частиною СРСР, має у арсеналі велику кількість зброї радянських часів, яка вже довгий час перебуває в країні. Він додав, що є й інші способи отримати потрібні набої до гвинтівок та зазначив, "якщо ви йдете в атаку на російські позиції і вам потрібно поповнити запаси, росіяни зазвичай мають набої калібру 5,45".

У виданні розповіли, що Покетт служить у роті "Відбірних", підрозділу бійців 59-ї окремої мотопіхотної бригади ЗСУ. Технічно цей підрозділ є розвідувальним, проте він також займається виконанням фронтових штурмових операцій та оборонними діями. Також відомо, що військовий був поранений у січні, тому тепер перебуває на відновленні та тренуваннях у Києві.

Покетт зазначив, що наявність великої кількості старих гвинтівок серед українських воїнів є проблемою планування. 

"Захід надав багато західних гвинтівок під набій 5,56, але проблема полягає в тому, що українці не завжди добре закріплювали ці збройові платформи в певних районах", - пояснив Покетт, маючи на увазі стандартний натовський набій 5,56х45 мм.

За його словами, проблема зі зброєю, яку надають західні країни, полягає в тому, що вона здебільшого має калібр 5,56, а снаряди із Заходу останнім часом є дефіцитними. 

Американський снайпер зауважив, що українці вже не стріляють зі своїх високомобільних артилерійських ракетних систем (HIMARS) американського виробництва, як це було раніше. Поккет додав, що через брак ракет підрозділ припинив уражати цілі, які вони вражали на початку війни. 

Він наголосив, що військові його підрозділу також були змушені посилати піхоту для боротьби з невеликими групами російських військових, які наступали, замість того, аби вести неприцільний вогонь на ураження, що наражало бійців ЗСУ на більший ризик. 

Поккет підкреслив, що Україні "відчайдушно" потрібні артилерія та боєприпаси. Цього вони потребують більше, ніж сучасної техніки, серед яких і танки. За його словами, найважливішим озброєнням на фронті зараз є "боєприпаси, гранати, міни або інші типи мін, ракети, різні ракетні системи".

"Що може зробити один танк? Не так багато, як 50 000 артилерійських снарядів, 5 000 мінометних мін", - сказав він. 

Дефіцит зброї в ЗСУ: що відомо

Раніше заступник Головнокомандувача Збройних сил України Вадим Сухаревський розповів, як ЗСУ воюють з дефіцитом снарядів. За його словами, українські військові намагаються компенсовувати нестачу боєприпасів нарощенням застосування різних дронів вітчизняного виробництва.

Також видання The Wall street Journal розповіло, що українським воїнам доводиться шукати снаряди у болотах та на мінних полях. За інформацією журналістів, солдат Макс Полюхович, який займається пошуком невикористаних боєприпасів, які російська армія залишила під час відступу, став важливим джерелом снарядів для бригад на східному фронті. 

Вас також можуть зацікавити новини: