Чаус розповів про російські КАБи / скріншот

Російські окупаційні війська змінили тактику використання керованих авіабомб на фронті.

"На нашому напрямку відчувається, наприклад, зменшення кількості КАБів. Якщо раніше, коли була Авдіївська кампанія ворога, КАБів могло бути 30, 40, 50, 60 за добу, на сьогодні вони можуть давати 10−15 КАБів або максимум 20 протягом всього дня. Це набагато менше, ніж було раніше. І наші хлопці на позиціях це відчувають", — розповів інструктор 1-го батальйону 47-ї бригади "Маґура" Збройних сил України Олег Чаус (позивний "Азимут") в ефірі Radio NV.

За його словами, КАБи ворожих військ стали також більш керованими. Тепер вони можуть робити певний маневр в повітрі і завертати на позиції наших військових. Зокрема, ці бомби можуть пролетіти посадку, розвернутися і попасти прямо в посадку.

Відео дня

Крім того, військовий заявив про зменшення кількості КАБів на покровському напрямку. Це пов'язано зі спробою наступу Росії у Харківській області.

"Коли у нас була максимальна кількість КАБів, там їх було менше. І зараз вони перейшли більшою кількістю бомбардувань в той бік, а в нас залишилося менше. Ми усвідомлюємо, що в них немає такої кількості професійних пілотів і такої кількості літаків, які би могли одночасно, у тому самому темпі і ритмі тримати бомбардування нашої території і бомбардування території Харківської області. Тому нам здається, що просто більшість пілотів, більша частина бомбардувальників і винищувачів перейшли на Вовчанськ, а у нас залишилася певна кількість, яка мала якесь завдання кожного дня, і вона це виконує", — пояснив Чаус.

Російські КАБи

У березні УНІАН повідомляв, що Російська Федерація відновила виробництво стандартних авіаційних бомб - 1,5 і 3 тонни. Такі бомби мають компенсувати проблеми з артилерією на фронті.

Керівник авіації командування Повітряних сил ЗСУ Сергій Голубцов заявив, що у нас зараз йдуть також роботи з переобладнання і створенню своїх коригованих авіабомб на базі звичайних вільнопадних. 

Вас також можуть зацікавити новини: