Екрем Імамоглу / REUTERS

Опозиційний кандидат лідирує на повторних виборах мера Стамбула, які пройшли в неділю, 23 червня.

Після підрахунку близько 99 відсотків бюлетенів представник Народно-республіканської партії (НРП) Екрем Імамоглу набирає 54 відсотки голосів виборців, передає dw.com.

При цьому найближчий з трьох суперників, претендент від правлячої Партії справедливості і розвитку (ПСР) і колишній прем'єр-міністр Біналі Йилдирим, отримує трохи більше 45 відсотків.

Імамоглу розцінив свою перемогу як "новий початок" для Туреччини. Він заявив, що готовий представити президенту Реджепу Таїпу Ердогану "дорожню карту" розвитку Стамбула, а також "працювати в гармонії" з главою держави, щоб "вирішувати найбільш назрілі проблеми" міста.

Читайте такожПрезидент Греції розпустив парламент і призначив дострокові вибори

У свою чергу, екс-прем'єр визнав свою поразку і побажав супернику успіхів.

Нагадаємо, муніципальні вибори в Туреччині пройшли 31 березня одночасно у всіх провінціях країни. Близько 57 мільйонів громадян обирали мерів, громадські ради та інших муніципальних політиків.

В ході голосування у 15-мільйонному Стамбулі Екрем Імамоглу випередив Біналі Йилдирима з перевагою в 15 тисяч голосів. Однак ПСР опротестувала результати, заявивши про численні порушення. На початку травня Вища виборча комісія анулювала підсумки голосування і призначила нові вибори. Євросоюз закликав відповідальну виборчу комісію негайно представити обґрунтування свого рішення.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram