Путін поїхав до В'єтнаму / скріншот

Попри критику США з приводу вторгнення Кремля в Україну, В'єтнам привітав Путіна з офіційним візитом, підкресливши свої багаторічні відносини з Росією, пише журнал Time.

"Візит демонструє, що В'єтнам активно реалізує свою зовнішню політику в дусі незалежності, самостійності, диверсифікації та багатосторонності", - ідеться в заяві на веб-сайті уряду В'єтнаму.

В'єтнам і Росія пов'язані десятиліттями з Радянським Союзом. Ханой відкидає критику Заходу на адресу Путіна, який востаннє відвідував В'єтнам у 2017 році, коли там проходив саміт Азіатсько-Тихоокеанського економічного співробітництва.

Відео дня

Посольство США в Ханої у своїй заяві заявило, що "жодна країна не повинна надавати Путіну платформу для пропаганди його агресивної війни та іншим чином дозволяти йому нормалізувати свої злодіяння".

Очікується, що Путін візьме участь у церемонії покладання вінків до мавзолею Хо Ші Міна і зустрінеться з офіційними особами, зокрема з главою Комуністичної партії Нгуєн Фу Чонгом, Чином і президентом То Ламом.

"Країна вже давно покладається на Росію в питаннях озброєння, включно з літаками і підводними човнами. Однак після вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року В'єтнам утримався від закупівель російської зброї через побоювання щодо західних санкцій", - ідеться в публікації.

Зазначається, що хоча Росія і не є великим торговельним партнером в'єтнаму, Москву розглядають як противагу Пекіну і Вашингтону.

"США розглядаються Ханоєм як ідеологічний "супротивник", в той час як претензії Китаю на води біля узбережжя В'єтнаму загрожують його суверенітету, сказав експерт з Азії з Азійсько-Тихоокеанського центру досліджень безпеки Олександр Вувінг", - пише видання.

Хоча приймати Путіна у себе "ризиковано" для в'єтнамських чиновників, сказав Вувінг, "їм доведеться піти на ризик і залишитися вірними Росії".

Водночас нагадується, що В'єтнам зайняв нейтральну позицію щодо війни проти України, закликаючи до дипломатії для вирішення конфлікту.

Нагадаємо, раніше Bloomberg писав, що Путін відвідає Північну Корею і В'єтнам, оскільки війна в Україні "завмерла". Повідомлялося, що візит до В'єтнаму відбудеться 19-20 червня.

Вас також можуть зацікавити новини: