Проте для повноцінного захисту нашій країні потрібно більше таких систем / фото Getty Images

Уряд США планує призупинити всі відкриті замовлення на системи протиповітряної оборони Patriot та ракети-перехоплювачі до того часу, поки Україна не отримає достатньо захисту від повітряних атак з боку РФ, пише Financial Times, посилаючись на трьох осіб, які ознайомлені з цим рішенням.

Вони заявили, що про це буде оголошено в четвер після заяви президента США Джо Байдена щодо зобов'язань про постачання додаткових систем протиповітряної оборони в Україну, яку він оголосив минулого тижня в Італії. 

Тоді Байден повідомив, що п'ять країн погодилися відправити Patriot та інші системи ППО в Україну, тому іншим країнам, які очікують поставки американських систем, доведеться зачекати, адже "все, що у нас є, піде в Україну, поки їхні потреби не будуть задоволені".

Відео дня

"Заява США в четвер закріпить зобов'язання Байдена перед Києвом і гарантує, що Україна отримає системи Patriot, необхідні для захисту своїх міст і критично важливої інфраструктури", - зазначили для Financial Times двоє людей, обізнаних з цим рішенням.

У виданні нагадали, що Польща, Румунія і Німеччина є одними з європейських країн, які мають відкриті замовлення на системи Patriot. Іспанія також має таке замовлення, а коаліція країн НАТО в січні замовила 1000 ракет Patriot.

У FT додали, що Іспанія, Греція та Румунія мають у своєму арсеналі Patriot, проте наразі не дозволяють передавати пускові установки Україні. У Польщі заявили, що її Patriot захищають інфраструктуру, яка використовується для постачання західної зброї через її кордон в Україну, тому вони вже розгорнуті для захисту зруйнованої війною країни.

Журналісти зазначають, що нині Україна має на озброєнні щонайменше чотири комплекси Patriot, які надали США та Німеччина. 

"Вирішення проблеми нестачі боєприпасів та прогалин у системі протиповітряної оборони України має важливе значення для захисту критично важливих об'єктів інфраструктури і є не менш важливим, ніж стабілізація лінії фронту. Російські удари завдали значної шкоди неядерній енергетиці України, а російські безпілотники все частіше можуть атакувати українські позиції за лінією фронту через відсутність прикриття протиповітряної оборони", - підкреслив старший науковий співробітник програми "Росія та Євразія" Фонду Карнегі за міжнародний мир Майкл Кофман.

Patriot для України

Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що між Україною та партнерами ведуться дискусії щодо надання 5 з 7 систем протиповітряної оборони Patriot, які терміново потрібні нашій державі. За його словами, про ці потреби знає президент США Джо Байден та інші союзники. 

Своєю чергою міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус повідомив, що його країна передасть Україні чверть своїх запасів Patriot. Він розповів, що Німеччина також проводить навчання українських військових працювати з цими ЗРК та передає ЗСУ ракети до них. 

Вас також можуть зацікавити новини: