этот материал доступен на русском

Вигадану мову з «Гри престолів» вчать більше мільйона людей

18:48, 21 травня 2019
Курйози
888 0
Фанати "Гри престолів" вчать мову Дейнеріс Таргарієн / HBO

Разом із завершенням фінальної серії «Гри престолів» настав кінець і запеклій боротьбі за залізний трон. Однак, фанатам не варто прощатися з фантастичним світом, створеним Джорджем Мартіном. Власне, за мотивами романів письменника, швидше за все, будуть зняті ще кілька нових серіалів. А тим часом, найбільш віддані шанувальники «Гри престолів» вчать штучну мову, створену спеціально до серіалу.

Про це пише швейцарське видання Neue Zürcher Zeitung, пояснюючи, що йдеться про високу валерійську мову. Нею в фільмі розмовляє багато персонажів, зокрема, мати драконів Дейнеріс Таргарієн. Вивчити валерійську пропонує платформа для вивчення іноземних мов Duolingo. Видання зауважує, що на курс вже записалися 1,2 мільйона користувачів з усього світу.

Читайте такожGoogle на запит "погані сценаристи" видає фото шоуранерів "Гри престолів"

Високу валерійську мову створив для «Гри престолів» американський лінгвіст і письменник Девід Петерсон. Насправді, він вигадав близько 50 інших фальшивих мов. У даному випадку він взяв окремі слова і речення з книг Джорджа Мартіна і створив для них граматичні структури, фрази й додаткові слова. В оригінальних книгах мало виразів валерійською мовою. Власне, серед них всього кілька добре відомих висловів, таких як «валар моргуліс» (всі люди повинні померти), «валар дохаеріс» (всі люди повинні служити) і «дракаріс» (вогонь дракона).

Петерсон також створив мову дотракійців, які також фігурують у «грі престолів». За місяць лінгвіст написав книгу з 300 сторінок, в якій описав усі правила мови кочівного народу. Власне, сьогодні в офіційному словнику валерійської близько двох тисяч слів.

Читайте такожКіноляп в "Грі престолів": Starbucks заробив мільярди доларів

В цей час, дотракійська налічує чотири тисячі слів. Щоб актори краще їх засвоїли, лінгвіст записав кожен рядок на аудіо. За словами Петерсона, найкраще валерійською говорить актор Джейкоб Андерсон, який зіграв роль командира бездоганних Сірого Хробака.

Видання зауважує, що «Гра престолів» не перший фільм, штучну мову з якого почали вивчати шанувальники. Найбільш поширеною з таких сьогодні стала клінгонська – мова зі світу Star Track. Її автор досі регулярно вигадує і публікує нові слова. Також популярністю користується мова ельфів з «Володаря перснів».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter