Не всі олії однаково придатні для використання при смаженні / фото ua.depositphotos.com

Інгредієнти, з якими ви готуєте, наприклад, олія, можуть вплинути на ваше здоров’я, і деякі краще використовувати, ніж інші. Незважаючи на подібну калорійність (близько 120 калорій на столову ложку), кулінарні олії відрізняються за складом поживних речовин, зокрема за складом жиру.

Портал Eat this not that аналізує різні види олій та виділив список із п’яти найкращих та найгірших для смаження.

5 найкращих олій для смаження.

1. Оливкова олія першого віджиму – вона  багата ненасиченими жирами та вітаміном Е.

Відео дня

2. Олія авокадо відома своєю високою температурою димлення – 270 градусів Цельсія, тому чудово підходить для приготування їжі на високій температурі. В одному дослідженні споживання олії авокадо було пов’язано зі зниженням рівня тригліцеридів і шкідливого  холестерину, високий рівень яких крові може збільшити ризик проблем із серцем.

3. Соняшникова олія. Ця олія містить ненасичені жири, що робить її більш здоровою, ніж деякі олії. Однак важливо зазначити, що ці ненасичені жири в основному складаються з жирних кислот Омега-6, які можуть викликати деякі проблеми зі здоров’ям. 

4. Кунжутна олія. Помітний горіховий смак цієї олії робить її дещо менш універсальною для приготування їжі та випічки. Водночас кунжутна олія є джерелом антиоксидантів, які захищають здоров’я ваших клітин. Ця олія також має протизапальні властивості, які можуть знизити ризик проблем зі здоров’ям серця, таких як атеросклероз. 

5. Арахісова олія є хорошим джерелом вітаміну Е, що забезпечує антиоксидантні властивості. Однак важливо відзначити, що арахісова олія також містить запальні жирні кислоти Омега-6. Надмірне споживання Омега-6 при нестачі Омега-3 може негативно вплинути на ваше здоров’я

5 найгірших олій для смаження

1. Пальмова олія – вона містить високу концентрацію насичених жирів, які, як вважають, негативно впливають на рівень холестерину в крові та підвищують ризик серцевих захворювань.

2. Соєва олія. Хоча вона має відносно високу температуру димлення - 200 градусів за Цельсієм, дослідження показують, що вона може спричиняти розвиток ожиріння та непереносимості глюкози. Інші дослідження показують, що високий вміст Омега-6 в соєвій олії також може бути пов’язаний з розвитком захворювань травної системи, таких як коліт.

3. Кукурудзяна олія.  Незважаючи на те, що вона містить вітамін Е, кукурудзяна олія має кілька потенційних недоліків, зокрема, високий вміст Омега-6. Крім того, більшість кукурудзяної олії виготовляється з генетично модифікованої кукурудзи, і дослідження показують, що ГМО культури можуть сприяти харчовій алергії та чутливості.

4. Гідрогенізовані рослинні олії. Такі олії не зустрічаються в природі; натомість їх виготовляють шляхом додавання молекул водню до рідких масел, перетворюючи їх у більш тверду форму з подовженим терміном зберігання. Хоча цей процес може покращити текстуру, він також генерує транс-жири, які, негативно впливають на здоров’я серця та потенційно підвищують ризик різних захворювань і станів. 

5. Кокосова олія. Вона має високу концентрацію насичених жирів, що робить її менш ідеальною, ніж інші олії, і деякі дослідження свідчать, що її споживання призводить до підвищення рівня "шкідливого" холестерину і відповідно підвищує ризик серцево-судинних захворювань.

Раніше УНІАН писав, на якій олії не можна смажити яйця, якщо ви не хочете зіпсувати свій сніданок.

Вас також можуть зацікавити новини: