этот материал доступен на русском

Підвищення екологічного податку дестабілізує роботу бізнесу - Колесніков

11:34, 22 листопада 2018
Екологія
281 0
Ілюстрація / REUTERS

До кінця року більшість підприємств вже затвердили бізнес-плани на 2019 рік, а чергові законодавчі зміни змусять їх повністю переглянути свій фінансовий баланс. Таку думку висловив народний депутат, член Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Дмитро Колесніков під час круглого столу 21 листопада на форумі Innovation market.

«Бізнесу потрібні чіткі правила гри. Якщо завтра у Верховній Раді буде розглядатися бюджет наступного року, перед ним повинні бути розглянуті зміни в податковий і бюджетний кодекс. Якщо запитати представників підприємств, вони можуть сказати, що бізнес-план на 2019 рік у них був зверстаний ще влітку. А зараз, після підвищення до неймовірних розмірів податкового навантаження для підприємств, можна цей бізнес-план кинути в урну», - сказав Д. Колесніков.

На його думку, існуюча система розподілу екологічного податку неефективна і повинна бути переглянута.

«Якщо говорити про те, чи правильно витрачається екологічний податок, який надходить до державного бюджету, то я вам скажу – ні, неефективно, нецільово. Ось ці 45% (частка від загальної суми сплаченого підприємствами податку, яка надходить до держбюджету – Ред.), вони були збільшені лише в цьому році. В минулому році було 20% держбюджету, 55% - в обласній та 25% залишалося муніципальним бюджетам. Зараз 45% йде безпосередньо в загальний фонд. Я наполягав при ухваленні бюджету, щоб ми сформували спецфонд, тоді ми можемо це все проконтролювати. А загальний фонд – це м'ясорубка. Що там на виході?», - зазначив Д. Колесніков.

Він також нагадав, що екологічний комітет розробив законопроект, що передбачає збільшення надходжень до місцевих бюджетів за рахунок перерозподілу надходжень від екологічного податку. В цей проект також включена рентна плата.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter