этот материал доступен на русском

Вчені передбачили зменшення розмірів тварин у майбутньому

15:59, 24 травня 2019
Екологія
141 0
Домінувати будуть гризуни / фото JERVIS_PICS via flickr.com

В екосистемах скорого майбутнього домінувати будуть невеликі, комахоїдні тварини, універсали, здатні адаптуватися до широкого спектру умов середовища — гризуни, горобині і так далі. Менш адаптивні види –«фахівці», особливо великі — типу носорогів або орлів, — швидше за все, стануть жертвами нового глобального вимирання і зникнуть.

До таких нерадісних висновків приходять автори статті, опублікованої в журналі Nature Communications.

Фелікс Эйгенброт (Felix Eigenbrod) і його колеги з Саутгемптонського університету проаналізували 15 484 види сучасних ссавців і птахів, оцінивши ключові характеристики, які визначають їх роль в екосистемах: масу тіла, чисельність потомства, площу території, харчування тощо. За відомостями з Червоної книги Міжнародного союзу охорони природи, для кожного виду тварин була врахована і загроза вимирання.

Статистична обробка даних показала, що в найближчі 100 років середня маса тіла ссавців зменшиться на чверть. Цей тренд існував і раніше: за останні 130 тисяч років їх розміри зменшилися приблизно на 14%, але тепер цей процес значно прискорився. «Ми показали, що очікуване вимирання не буде випадковим, — говорить професор Ейгенброт. — Це вибірковий процес, який знищить певні види, в залежності від їх власних особливостей і чутливості до змін середовища».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter