этот материал доступен на русском

Генсек ООН окреслив завдання з порятунку планети

04:53, 03 грудня 2019
Екологія
177 0
Антоніу Гутерріш / REUTERS

Про це повідомляє Центр новин ООН.

Зокрема, за словами Гутерріша, до 2030 року потрібно скоротити викиди парникових газів на 45%.

До 2050 року необхідно досягти вуглецевого нейтралітету. А до 2100 року - обмежити зростання глобальної температури до 1,5 градуса за Цельсієм.

Для того, щоб уникнути катастрофи, затверджує генсек ООН, "викопне паливо має назавжди залишитися там, де йому і належить бути - під землею".

"Якщо ми не позбудемося цієї залежності від вугілля, то всі наші спроби стримати зміну клімату будуть приречені на провал", - сказав генсек.

Читайте такожДля подолання наслідків глобального потепління бракує політичної волі – генсек ООН

Генсек визнав, що багато країн, компанії, фінансові інститути роблять обнадійливі кроки. Але, за словами Гутерріша, зміни відбуваються надто повільно - в той час, коли потрібна кардинальна перебудова. І в першу чергу повинні перебудуватися країни "великої двадцятки", на які припадає три чверті викидів парникових газів в глобальному масштабі.

Крім добувної промисловості свій "внесок" у зміну клімату вносять сільське господарство, транспорт, неефективне міське планування, будівництво, виробництво цементу і сталі, так само як і багато інших галузей промисловості.

"Ми повинні нарешті довести, що маємо серйозні наміри, щоб зупинити цю війну з природою, що ми володіємо політичною волею, необхідною для того, щоб до 2050 року звести емісії вуглецю парникових газів на нівець", - заявив генсек ООН.

Як повідомляв УНІАН, 27 серпня на саміті G7 генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш оголосив "надзвичайну кліматичну ситуацію". Він закликав лідерів "Великої сімки" врятувати планету.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter