этот материал доступен на русском

Експерти знизили прогноз виробництва цукру до 1,7 мільйона тонн

17:57, 19 листопада 2018
Агро
373 0
Причиною погіршення прогнозу стала низька цукристість буряків цього врожаю / фото УНІАН

Експерти Національної асоціації цукровиробників "Укрцукор" (НАЦУ) знизили прогноз виробництва цукру в 2018-2019 маркетинговому році (МР, вересень 2018 – серпень 2019) до 1,7 мільйона тонн до 2 мільйонів тонн через низьку цукристість цукрових буряків.

Читайте такожУкраїна збільшила експорт цукру у п'ять разів

Про це повідомила прес-служба асоціації у відповідь на запит УНІАН.

"Незважаючи на те, що врожайність рекордно висока в цьому році, цукристість є однією з найнижчих, тому прогноз з виробництва цукру довелося знизити. За прогнозами НАЦУ "Укрцукор", поточного сезона очікуємо 13,8 мільйона тонн цукросировини і виробництво цукру на рівні 1,7-1,75 мільйона тонн", - цитує прес-служба слова аналітика сировинних ринків та сільського господарства асоціації Василя Долинського.

Так, за словами Долинського, середня врожайність цукрових буряків в поточному році становить близько 490 ц/га, що є рекордним показником. Він зазначив, що найвища врожайність спостерігається у Львівській, Вінницькій і Київській областях, а найнижча - у Кіровоградській і Харківській.

"У поточному сезоні видалися хороші умови для збору врожаю, тепла і суха осіння погода полегшила аграріям копку і вивезення коренеплодів з полів. Варто зазначити невисоку забрудненість цукрових буряків, яка надходила на виробництво", - зазначив Долинський.

За його словами, в поточному маркетинговому році план збору врожаю цукрових буряків випереджає минулорічний на 3%. Разом з тим аналітик зазначив відставання на 140 тисяч тонн збір цукросировини у порівнянні з аналогічною датою минулого року.

Як повідомляв УНІАН, раніше експерти асоціації прогнозували виробництво цукру в поточному маркетинговому році (МР, вересень 2018 – серпень 2019) на рівні трохи менше 2 мільйонів тонн, незважаючи на скорочення кількості працюючих заводів.

Україна за сезон цукроваріння 2017-2018 МР збільшила виробництво цукру на 6,5% у порівнянні з попереднім МР - до 2,14 мільйона тонн.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter