этот материал доступен на русском

Нацбанк планує знизити інфляцію до 5%

15:47, 18 вересня 2018
Фінанси
146 0
Ілюстрація REUTERS

Читайте такожУ проекті Держбюджету-2019 закладена інфляція в 7,4%

Про це повідомила прес-служба регулятора з посиланням на Основні принципи грошово-кредитної політики на 2019 рік і середньострокову перспективу, розроблені на основі пропозицій правління НБУ і затверджені радою 11 вересня.

Зазначається, що в березні наступного року інфляція знизиться до 5,75% плюс/мінус 2 п.п., в червні - до 5,5% плюс/мінус 2 п.п., у вересні - 5,25% плюс/мінус 2 п.п.

Також повідомляється, що необхідність зниження інфляції визначатиме грошово-кредитну (монетарну) політику в 2019 році.

Далі Нацбанк планує поступово пом'якшувати монетарну політику, знижуючи облікову ставку в разі стійкого зниження базової інфляції, сприяючи економічному зростанню.

У той же час, як зазначив регулятор, підвищення вартості запозичень на міжнародних ринках капіталу через підвищення відсоткових ставок провідними світовими центральними банками може обмежувати можливості Національного банку в пом'якшенні монетарної політики.

«Національний банк у разі реалізації ризиків, що підсилюють інфляційний тиск і погіршують очікування економічних агентів, застосовуватиме насамперед облікову ставку для повернення інфляції до мети в середньостроковій перспективі і поліпшення очікувань», - йдеться в повідомленні.

Як повідомляв УНІАН, інфляція в Україні в серпні 2018 року в річному вираженні порівняно з серпнем 2017 року становила 9%, прискорившись з 8,9% місяцем раніше.

Національний банк прогнозує інфляцію на кінець 2018 року на рівні 8,9%, що практично відповідає урядовому прогнозу в 9%.

Міжнародний валютний фонд і Світовий банк очікують інфляцію в Україні в поточному році на рівні 10%.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter