этот материал доступен на русском

Російські депутати прийняли законопроект про контрсанкції проти США та їх союзників

16:01, 22 травня 2018
Різне
246 0
Ілюстрація REUTERS

Читайте такожПосилення санкцій США призведе до рецесії в Росії - Morgan Stanley

Про це свідчать дані, розміщені в Системі забезпечення законодавчої діяльності, повідомляє РБК.

Ініціатива дозволить президенту РФ вводити санкції проти США та їхніх союзників, заходи можуть застосовуватися у відповідь на недружні дії щодо Росії», - йдеться в тексті законопроекту.

Документ дозволяє президенту призупиняти або припиняти співпрацю з «недружніми державами» і компаніями, які працюють під їх юрисдикцією.

Президент також зможе заборонити ввезення певних товарів з таких країн. Список товарів, які можуть бути заборонені до ввезення в Росію, складає уряд. Обмеження при цьому не будуть поширюватися на імпорт ліків, як передбачалося раніше, це окремо прописано в законопроекті. «(Заходи – ред.) не застосовуються щодо життєво необхідних товарів, аналоги яких не виробляються в Росії», — йдеться в тексті документа.

Крім того, документ дозволить президенту обмежувати вивезення з території Росії продукції іноземними організаціями. Список таких товарів також визначить уряд.

Раніше законопроект пом'якшували: з тексту документа забрали заборону на імпорт до країни ліків зі США і пункт про заборону роботи у Росії для іноземних фахівців. Заходи про заборону на ввезення ліків розкритикували в Раді Федерації, сенатори говорили, що подібні обмеження можуть викликати соціальні ризики.

Із законопроекту також пропали галузеві заборони, наприклад на продаж російського титану західним компаніям.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter